Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző technikus képzés, vagy pénzügy-és számvitel felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés
A technikus képzés egy szakgimnáziumban lenne, ingyenes, 2 éves. A foszk pedig a Debreceni Egyetemen, levelezőn, szintén 2 éves, de mivel elszúrtam a felvételit, már biztos, hogy csak fizetős képzés fog indulni a pótfelvételin. Ki tudom fizetni, de utána nem sok pénzem maradna. 51 éves nő vagyok, jobb munkát szeretnék az eddigieknél. A hátterem is meglenne. (Családi.) A kérdésem az, hogy szerintetek melyik éri meg jobban a munkaerőpiaci elhelyezkedés szempontjából? Mérlegképes könyvelő nem szeretnék lenni, csak egyszerű mezei könyvelő. Érdekel is a téma.

júl. 9. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a későbbiekben közgazdász diplomát szeretnél, FOSZK, más esetben az ügyintézői is elég.

"Mérlegképes könyvelő nem szeretnék lenni, csak egyszerű mezei könyvelő."

Ez alapján a mondat alapján nem igazán ismered a szakmát. Vagy ügyintéző leszel, vagy könyvelő. Ma már nincs külön "nem mérlegképes/egyszerű mezei" könyvelő, mert az az ügyintéző.

Én amúgy biztos, hogy a mérlegképeset csinálnám még akkor is, ha "csak" ügyintéző szeretnél lenni. Korábban kellett az ügyintézői a könyvelő képzéshez, ma már egy érettségivel is elkezdhető. Éppen emiatt az ügyintézői teljesen értéktelenné vált.

júl. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Eligazítást nyújtottál!!!
júl. 10. 07:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én középiskolában tanulom ezt a szakmát, és sok tanárunk mondta, hogy ugyan azt csinálhatjuk majd a jövőben, mint ugyanilyen diplomával a kezünkben, de nyilván egyetemen többet tanulnak és többet is keresnek a munka világában.


Szó szerint ez van fenn az iskolánk honlapján a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmáról: "Önállóan elvégzi a gazdálkodó szervezetek gazdasági tevékenységével összefüggő részfeladatokat: könyvelési feladatokat lát el, számítógépes programokat használ, részt vesz különféle nyilvántartások vezetésében, közreműködik egyes pénzügyi műveletek előkészítésében és lebonyolításában."


A mérlegképesről annyit, hogy nem tanulom, viszont szintén sokan (ismerősök, tanárok) mondták, hogy nagyon nehéz. Nálunk az ezt tanulók 80%-a nem megy át a vizsgán. Több feladatot látnak el, magasabban képzettek, és valószínűleg többet is keresnek. A számvitel tanárom és a nagymamám is azt mondta, hogy csak akkor vágjak bele ebbe, ha tényleg nagyon érdekel, és akarom ezt.


Ezzel nem akarom elvenni a kedved a mérlegképestől, és nem vagyok benne, hogy tényleg tudjam, milyen.

júl. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a te válaszod is, kedves második!

Igen, a nehézsége miatt húzódozok én is a mérlegképestől, nem szeretném, ha a pénzem kárba veszne.

júl. 11. 04:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!