Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érdemes középiskolai...

Mennyire érdemes középiskolai tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom hogy a mai diákokkal enyhén szólva is nehéz bánni, és nagyon sok kitartás kell hozzá, de én elsősorban a fizetésről érdeklődnék.


Valóban szörnyen alacsony a tanárok fizetése? És ha magán órákat is vállalnék? Akkor még is csak nagyobb pénzt keresnék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



júl. 9. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg egy kezdő tanár kb bruttó 530-550 ezer forintot keres. Ha piacképes szakod van akkor vállalhatsz (akár feketén is) magánórákat.


Ha mégis tanárnak mész akkor javaslom, hogy minél jobb (esetleg elitgimnáziumba) iskolába menj. A 8. kerületi legalja sulikban nem éppen élvezetes a tanítás.

júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Semennyire. 1 éve hagytam ott a pályát egyből egyetem után. De amennyire kiábrándultam az évek alatt… nem kívánom senkinek, neked meg nem ajánlom :/

És én tanár akartam lenni. De itt nem lehet, hidd el. Kivéve, ha szolgalelkű vagy. Akkor elleszel.

júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

>Természetesen tudom hogy a mai diákokkal enyhén szólva is nehéz bánni

-Ha így gondolod, ne menj tanárnak, szenvedni fogsz (és a tanulók is). Ha olyan mintadiákokat akarsz belőlük faragni, amilyenek mi sem voltunk, akkor nehéz, de amúgy semmi extra. A fizetés jelenleg nem reménytelenül alacsony, de azért a diplomás átlagbér alatt jelentősen. Viszont fiatalok között vagy és esélyt adhatsz nekik egy jobb életre.

Szakképzésben 580-600 bruttó körül van a kezdő bér, ehhez jöhetnek még a túlóradíjak (ha több órád van, mint heti 22), pótlékok. Később se meredeken emelkedik, nekem 55 évesen 720 a bruttó alapbérem. (Nem az éveken múlik elsősorban) Mindenféle pótlékokkal és vizsgadíjakkal (az adóbevallás éves jövedelemből visszaosztva) nekem megvan a bruttó 800 eFt/hó.

júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor már egyetemen tevékemykednék, legalább a diákok kussban vannak
júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Tanárként azt mondom, hogy inkább keress inkább egy másik szakmát. A fizetés 1 dolog, de a folyamatos kritika, elvárások, béna tananyagok, nehéz gyerekanyag a másik. A fizetés 2030-ig van elvileg garancia, hogy a diplomás átlagbér 80%-a lesz, hogy utána vajon mi, az jó kérdés.


Saját példámból 9 év tanári gyakorlattal bruttó 538E Ft-ot kapok, azaz a ped1 kategóriám legalját. Annyit keresek, mint egy kezdő...

júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért hurrogjak le a tanári pályát
júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha a fizetés érdekel akkor ne tanárnak menj. Ha érdekel a tanítás akkor inkább maradj egyetemen oktatni: szabadabb sokkal és jobban meg is fizetik. De ha bármikor mennél iparba, akkor lehet azt is
júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!