Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti iskolaval kapcsolatba...

Domcsivalaki kérdése:

Esti iskolaval kapcsolatba irnek, hogy mi a velemenyetek rola? Esetleg barkinek barmi tapasztalat? Tobb ideje lesz az embernek sajat magara? Egyeb diak kedvezmenyek igyis bevalthatok?

Figyelt kérdés
Koszi a valaszokat elore is.

júl. 8. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz több ideje, sőt, jóval kevesebb lesz, hiszen alapvetően dolgozni fog és mellette jár majd iskolába es tanul majd. Semmilyen diakkedvezmeny nem jár rá.
júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
De az esti tagozatos diákival járó kedvezmények járnak, és ha nem dolgozik közben, rengeteg szabadideje lesz. TB, családi pótlék és társai nincsenek, ez hátrány. Amúgy más hátrány nincs, az oktatás talán néhány top elit gimit kivéve nappalin és estin is ugyan olyan hulladék.
júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor még lehet átrágom az estit.
júl. 8. 19:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Én Pesten tudom ajánlani a Wesley János gimnáziumot, a fenntartó most fog összevonni két iskolát. Az esti gimikkel az a helyzet, hogy vannak nagyon jók, ahol abszolút segítőkészek ( néhol még a vizsgákon/érettséginél is... :D ) meg vannak, ahol kb le se sz*rják, mert a diákok is úgy állnak hozzá. Az, hogy több időd lesz e, egyéni preferenciáktól függ, mindenki más ütemben tud tanulni, de általánosságban igaz, hogy az évközi kiadott anyagokat egyedül kell megtanulnod. Sokkal nagyobb hangsúly van az önálló tanuláson,mint nappalin. Ha gyakran bejársz, és készülsz a vizsgákra, azt értékelik. Valahol írják a hiányzasokat, valahol nem. Nálunk nem írták. Egyébként az

érettségi középszinten nem nehéz ( pláne ha még a tanárok is úgy állnak hozzád. ) Én mindenből 4-esre érettségiztem, kivéve töriből, az 5 lett. Nem nagyon görcsöltem rá, 1-2 x átrágtam magam a tételeken, amiket netről leszedegettem. Ha nincs más lehetőséged, csak az esti, akkor vágj bele, mert annál mindenképpen jobb, mintha nem érettségizel le.

júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és: esti gimiben általában nincsenek dolgozatok meg számonkérések a klasszikus értelemben, hanem kb 2-3 havonta van vizsga. Ezek vagy írásbelik vagy szóbelik, vagy mindkettő. Nálunk inkább szóbelik voltak az előre kiadott tételekből ( ez jó volt, mert így beleszoktunk érettségi előtt a szóbelizésbe, plusz, amit menet közben megtanultunk, már csak átolvasni kellett addigra ) 4 vizsgánk volt egy évben, kivéve a 12-t, akkor csak 3 az érettségi miatt. Szerintem abszolút teljesíthető volt, plusz én tényleg olyan helyre jártam, ahol a legegyszerűbb osztálytársamból is kiszedték a kettest. Tényleg senki sem bukott meg, pedig voltak érdekes arcok. Szóval mindenképpen érettségizz le, sokat nem ér, de nélküle semmilyen irányban nem lehet elindulni kb, tisztelet a ritka kivételnek.
júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Így most már azért tisztább nekem is a dolog..

Az egyedüli tanulást azt szerintem megoldanám, önelló feladatoknál is tudok jól teljesíteni.

Max a szóbeli feleleteknél stresszelnék rá, mert annyira nem szeretek szóban ott mindenki elött de ez persze nem kedv kérdése.

Mellette terveztem dolgozni is, csak nem tudom mennyire menne így együtt a kettő.

júl. 11. 08:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Ötös! Hol van ez a suli? Nálunk teljesen más volt. Igaz, félidőben abbahagytam, de nálunk pl nem voltak vizsgák, sem szóbelik. Rendszeresen voltak dolgozatok, és meg volt szabva, mennyit lehet kihagyni, hogy értékelhető legyen az év.
júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# eddig a Máv telepen voltak kőbányán, de most lesz összevonva 2 iskolájuk egymással, ( a fenntartójuk Iványi Gábor MET egyháza, azért olvasgass utánuk, s úgy dönts, mert elég nehéz helyzetben vannak szegények ), szóval lényeg, hogy az Ifjúmunkás utca 31-be költöznek. Nem egy hiperszuperül felszerelt, versenyistálló iskola, VISZONT a tanári kar nagyon kedves és megértő, tényleg nem követelnek sokat ( ha jó jegyet akarsz, rajtad is múlik, de lazák a vizsgákon is, sok számonkérésnél segítenek is. Tényleg csak akkor buksz meg, ha 3 mondatot sem sikerül kinyögni. ) senki, de tényleg senki se bukott a mi évfolyamunkból, abszolút nem volt szigorú egyik tanár sem. Szóval én ajánlom őket, ha valaki érettségit akar felnőttként, viszont emelthez abszolút muszáj a magántanár és az önállóság, arra nem tudnak ott felkészíteni.
júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, köszi! Ezek szerint nem egyszerre van az érettségi a nappalisokkal??


Vidéki vagyok ( Veszprém megyei), de köszi az infót. Sima egyszerű érettségi kellett volna, nem akartam vele továbbtanulni, csak a tanfolyamhoz kellett volna.

júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott nincs nappali gimi, csak esti és általános iskola. Az érettségi hivatalos, az akkor van, amikor a kormány megszabja.
júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!