Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolát lehet gyorsítottan...

Főiskolát lehet gyorsítottan elvégezni?

Figyelt kérdés
Ez lehet, hogy hülye kérdés, de sajnos elvesztettem pár évet és később sikerült leérettségiznem. A korombeliek már lediplomáznak hamarosan, én meg csak most kezdeném el. Nem lehet letenni gyorsabban a vizsgákat, hogy lefaragjak ebből a 2-3 évből egy keveset vagy hogy működik ez?
2010. okt. 31. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat tudsz lefaragni az időből, mert a tárgyak egymásra épülnek, az előfeltételi rendszer miatt gyakorlatilag lehetetlen a kötelezően előírtnál kevesebb félévben elvégezni a képzést. Vagyis: hiába vennéd fel egyszerre az első két év tárgyait, nem teheted meg, mert a másodikos tárgyaid nagy részéhez kell az, hogy levizsgázz az elsős tárgyakból.
2010. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem te eddig egyetemet max fényképről láthattál, ha ilyeneket kérdezel. normális szakot nemhogy rövidebb idő alatt, még az ajánlott félévek alatt is szinte lehetetlen.
2010. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, nem nagyon lehetséges ez, mert sok tantárgy épül egymásra, így nem tudod egyszerre felvenni őket.

Olyat pedig nem lehet csinálni, hogy például a vizsgaidőszak előtt (mondjuk a szemeszter közepén) vizsgázol az egyik tárgyból és vizsgaidőszakban a ráépülőből, mert a szemeszter közben nem vizsgáztatnak és tárgyat sem lehet felvenni.


Arról nem is szólva, hogy sok tárgyból csak akkor mehetsz vizsgázni, ha bizonyos számú gyakorlaton és szemináriumon részt vettél (ezek pedig "fix" időpontokban vannak).

2010. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!