Szükség van a filozófia tantárgyra?
Igen. Ezzel lehet felvilágosult állampolgárokat nevelni, ezért kötelező a legtöbb nyugati országban, van ahol érettségizni is kötelező belőle (pl.: Franciaország) utóbbi helyen egyébként sima középiskolában heti 4, humán tagozaton 7 órát tartanak belőle.
És hogy miért ilyen fontos? Felvázolom a filozófia tantervének (mert attól függetlenül hogy kevés helyen tanítják, még van neki ilyen) főbb témaköreit, és azoknak hasznosságát:
Metafizika és ismeretelmélet: A metafizikai gondolkodás tudoatosítja, hogy milyen keveset is tudunk a világról, az ismeretelmélet abban segít hogy ne fogadjunk el kritika nélkül állításokat
Etika: Előremozdítja a társadalmi eggyütműködést, felelősségtudatot
Társadalom-, és Történelemfilozófia: Felelős állampolgárrá tesz mivel a társadalomról, és történelemről alkotott történelmi gondolkodás megismerésével megfontoltabb döntéseket tudunk hozni az ezeket érintő kédésekben.
SZóval szerintem kifejezetten ossz dolog volt a filozófia tantárgy megszüntetése, illetve még tanításának idején, hogy nem kötötték tanítását szaktanárhoz, így gyakran irodalom, és töténelemtanárok tartották az órákat, ezzel elvéve azok értékét. Egyébként mondjuk Franciaországban, a filozófiatanári az egyik legnehezebb továbképzés, (a tantárgy társadalmi fontossága miatt) és itt a filozófia tanárnak tanulók közül 10% alatti az, aki meg is kapja a képesítést.
Várjuk :D
Egyébként 4-es kimerítő válaszát köszönöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!