Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3 éves BA képzés után, ha nem...

3 éves BA képzés után, ha nem felvételizek MA-ra, végleg megszűnik a hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Most szereztem meg a BA diplomámat és a mi egyetemünkön (művészeti) gyakorlati felvételi van az MA-ra is. Két szakot jelöltem meg, az elsőt nagyon szeretném elkezdeni, a másodikat viszont kevésbé. Ha nem jutok be az első helyre nem szeretném elkezdeni a másodikat, mert úgyis átjelentkeznék egy év múlva... Mi ebben a helyzetben a legbölcsebb döntés? Úgy értve, hogy jobban tenném, ha el se mennék a második egyetem felvételijére (ha nem vesznek fel az első helyre, azáltal megszűnne a hallgatói jogviszonyom), vagy pedig felvételizzek oda is, maximum ősztől passzív félévre váltok...

Kérdéseim még ezzel kapcsolatban:


Ha 3 éves alapképzés után egy évig nincs jogviszonyom utána már nem jelentkezhetek államilag támogatott mesterképzésre, csak fizetősre?


MA (2 éves) képzéseken van lehetőség az első félévet is passziváltatni?


Előre is köszönöm a segítséget!



jún. 30. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3 éves BA képzés után, ha nem felvételizek MA-ra, végleg megszűnik a hallgatói jogviszonyom?

Nem végleg. Ha újra jelentkezel valamire, megint lesz, de nyilván, amíg nem, addig nem lesz hallgatói jogviszonyod.


Mi ebben a helyzetben a legbölcsebb döntés?

Én biztos nem kezdeném el a másikat, ha ahhoz semmi kedved. Az állami féléveid fogynak, és a művészeti képzéseknek az önköltsége igen magas, nem kockáztatnám, hogy nekem kelljen fizetni.


Ha 3 éves alapképzés után egy évig nincs jogviszonyom utána már nem jelentkezhetek államilag támogatott mesterképzésre, csak fizetősre?

De, jelentkezhetsz, nincs összefüggés. Megmaradnak az államilag támogatott féléveid.


MA (2 éves) képzéseken van lehetőség az első félévet is passziváltatni?

Erről az adott egyetem tanulmányi osztályát érdemes megkérdezni. Én úgy hallottam ismerőstől, hogy főleg művészeti képzéseknél ezt nem nagyon szeretik, mert eleve alacsonyabb létszámú csoportokat vesznek fel, és idén kevés, jövőre meg lehet, sok ember lenne azzal, ha ezt engednék... de nincs személyes tapasztalatom, legegyértelműbb a TO. Nyilván ne azzal kezdj, hogy amúgy nem is akarok idejárni, csak ha nincs ló, jó a szamár is, hanem valami másra (külföldre mész, stb).

jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
jún. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!