Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a teendő, ha nem tudom...

Mi a teendő, ha nem tudom magam rávenni a tanulásra??

Figyelt kérdés
Sajnos az a helyzet, hogy csütörtökön magyarból szóbeliznem kell. Minden más érettségi kész, minden más jól is sikerült. Sőt, túl jól. Angolból és töriből is emelteztem, az írásbelik 95 és 89 százalékosak lettek. Ezeken múlt igazából, hogy felvesznek-e vagy sem. A magyar írásbelim 93%. Tehát még csak emiatt se kéne aggódjak. De jelenleg itt ülök 40 kidolgozott magyar tétel előtt. Egyszerűen nem tudom rávenni magam. Bárhogy teljesítek, nem azon múlik a felvételim. De sajnos nagyon kedvelem az irodalomtanárom, 4 év szín ötös után nem tehetem meg, hogy tényleg 8 pontra hajtok. Mit lehet ilyenkor tenni? Konkrétan semmi sem tud meghatni, unom a tanulást, unom a tételeket. Bármi mást szívesebben csinálnék, 1000 millió kreatív ötletem van, egy csomó olvasatlan könyvem. Azzal töltöm jelenleg az időt, hogy francia szimbolisták verseire keresek rá a tétel olvasása helyett, mert bármi, de bármi jobban érdekel. A gyakori kérdések is. Funfact: már mindennel zsaroltam magam, kajával, alvással, 10 perc tiktok szünetekkel, 1 vázlatpontért cserébe 1 csokival. Semmi se megy. Tényleg kudarc lesz. (Kérlek ne írjátok, hogy ilyen eredmények után ennek tudásból is menni kéne, alig tanultam lexikális dolgokat magyarból ebben az évben mivel a törire készültem legfőképpen, eredményeim nagy része a fogalmazásaimnak köszönhető, nem a magolásnak. Ráadásul írásbelin is a teszten kívűl sehova sem kell konkrétan vázlatok tudása ilyen szinten)

jún. 18. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyszerű. Mond fel magadnak a tételt, hogy mire emlékszel belőle. Ha vmi nem ugrik be, akkor jobban rögzül.:)
jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
4 tétel felmondása, utána 5-10 perc szünet, majd így tovább, menni fog az✝️
jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Azt mondod a 2 emelten múlott, akkor nincs miért aggódnod. Milyen szakot jelöltél meg?
jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Hogy sikerült?
jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sikeeer! Azt húztam amit nem akartam, de pont azért azt még átnéztem előtte este, tehát remekül ment végül! Az emeltes szóbelik is max pontosak tehát teljes sikerélmény volt!
jún. 21. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 és hova tervezel továbbmenni?
jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elte Gtk a terv
jún. 22. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, ilyen eredménnyel biztosan bent vagy.
jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! <333
jún. 22. 11:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, sok sikert az egyetemen is! :)
tegnapelőtt 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!