Letezik olyan lista ami nehezsegi sorrendben vonultatja fel a levelezo oktatasban elvegezheto hivatasokat? Angol nyelvdiplomat szeretnek de azt mondjak nehez bekerulni a bolcseszkarra. Van olyan szak ami konnyebb lehet? A szobeszeden tul

Figyelt kérdés
van errol valami erdemi informacio is? Koszonom

jún. 9. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem nehéz

Nincs ilyen lista, ez teljesen szubjektív

jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "Angol nyelvdiploma" alatt? Anglisztika szakot szeretnél elvégezni?

A bölcsészkarokra bekerülni általában nem nehéz. De nézz körül a felvi.hu-n, hogy milyen szakok vannak egyáltalán és eddig hova mennyi volt a ponthatár.

jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ertem, koszi szepen. Hat gondoltam itt lenne az ideje tovabb tanulni, eleg cikinek erzem hogy 30 evesen csak egy erettsegim van. Ha van opcio, igen, Anglisztikat gondoltam valasztani, mert olyannal foglalkoznek ami erdekel is, peldaul a nyelv. Azonban tisztaban vagyok a keoessegeimmel, ha ez a szak a legnehezebbek kozott van meg sem probalnam.


Koszonom szepen akkor a felveteli ponthatarok tukrozik megkozelitoleg a szak nehezseget?


Regen volt egy osszehasonlitas jogi es orvosi kar kozott, nem tudom melyik melyik, de az egyikre konnyu bekerulni es nagy a lemorzsolodas, a masikra nehez bekerulni de kisebb a lemorzsolodas. Ilyesmit mondtak nekem.


Jolvan, koszi, megnezem a felvi-t mit kell teljesiteni az Anglisztika szakhoz.

jún. 9. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés szerintem a nehézség és a ponthatárok között.

Orvosin is sokan kiesnek, jogon is, de pl főleg a vidékieken jellemző, mert nagyon alacsony a ponthatár, kb bárkit felvesznek, ott nyilván nagy a lemorzsolódás

Pszichológiára meg pl nehezebb bekerülni mint bent maradni

Ez inkább a szak népszerűségétől függ

Csak azért ne tanulj mert nincs diplomád, nem ciki

Lényeg hogy érdekeljen az adott szak

jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökin nálunk 90! % az évfolyamomban a lemorzsolódás, már végzős vagyok és nagyon úgy fest egyedül végzek azok közül akikkel egyszerre kezdtem.
jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4/5 Nekem ettol a lemorzsolodastol egnek all a hajam. Mi ertelme felkeszuletlenul olyanba belevagni amire nagy esellyel keptelen leszek.

Kiknek van ideje, lenze igy lemorzsolodni, honna jonnek ezek a vegtelen eroforrasu 90%-ban lemorzsolodo diakok? Sajnos nekem sem idom, energiam es penzem sincs lemorzsolodni, sikerrel szeretnek jarni. Ezert probalok gondolkozni, tervezni.


Vegeznek egy felmerest, becslest, akadalykozlest es olyan szakra szeretnek menni ahol a legkisebb az eselyem a kiesesre.


Az angolt szeretem is es hasznos is lenne.


Szamomra nagyon is megalazo amikor nem allnak szoba velem, leneznek az iskolazott emberek, ocska szakmunkakat kell vegezzek keves penzert elmebetegek kozott vergodve, egy egy monoton munkafolyamatot vegezve.


Igenis egy nagyon eros statusszimbolum a diploma, ha szerinted nem, neked ne legyen.

A valaszt koszi hasznosnak bizonyul.

jún. 10. 19:16
 7/7 A kérdező kommentje:

5/6 Gratulalok elso sorban a sikerekhez. Nemsemmi teljesitmeny!

Mernok leszel. Nem ertem hogy azok a vegtelenul okos emberek akik ezeket a szakokat megalkotjak, miert szivatjak a diakokat.


Mi ertelme 10%-os sikeressegi rataval "dolgozni"? 90%-os lemorzsolodast eloidezni szandekosan. Nem hangzik sem hatskonynak sem optimalisnak. Kapitalizmus stilusiranyzat? Szoktatjak oket a szabadversenyhez.


Miert hagyjak oket vergodni, kiesni. Idot, penzt pazarolni. Na mindegy.


Remelem en megtalalom azt a szakot ami illik a kepessegeimhez es nem nyujtom el a 3 eves kepzest 5 re. :')

jún. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!