Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérlegképes könyvelő végzettsé...

Mérlegképes könyvelő végzettséggel még van értelme a számvitel mesterszaknak?

Figyelt kérdés

jún. 6. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok, nekem így utólag inkább arra volt jó, hogy lett egy plusz sor az önéletrajzomban.

Sok (szerintem) felesleges tárgy van, aminek köze sincs a számvitelhez. Jobb esetben általános gazdasági ismeretekről szóltak, de voltak amikre még ezt se lehet mondani. Viszonylag kevés az új anyag, a pénzügyi instrumentumok számvitele volt újdonság (de ez csak egy tárgy) meg itt-ott az IFRS-be jobban belementünk. Több értelme van akkor már egy IFRS képzésnek.


Ha ACCA tervben van bizonyos egyetemekről tudsz elfogadtatni modult, talán ilyen szempontból lehet érdemes elvégezni vagy ha PhD-ra akarsz jelentkezni muszáj a mesterképzés előtte.

jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Az alap diplomám nem pénzügy-számvitel, így nekem biztosan több lenne az ismeretlen anyag. Igazából az a dilemmám, hogy a mérlegképest most rögtön el tudnám kezdeni, de szeretnék egyszer egy mesterdiplomát és nemtudom ha most belevágok a tanfolyamba, azután mennyire marad értelme a mesterszaknak.
jún. 6. 23:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont az ellenkezoje volt a tapasztalatom mint amit az #1 ir. A mester nalunk abszolut az eddig tanultak elmelyiteserol szolt, keves ismetlessel, sok hasznos targgyal. Pedig penzugy es szamviteles alappal jottem.


#1 hova jartal?

jún. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

#2

Akkor miért nem számvitel mesterszakra mész egyből a tanfolyam helyett, amivel ki tudod váltani magát a mérlegképest? És az akkor kettő az egyben. Ha már van mérlegképesed, én se biztos, hogy a számvitel mestert választanám.

jún. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyan időszakban vagyok, hogy most lenne időm tanulni, de a mestert leghamarabb februárban tudom kezdeni. Ebből indult a gondolat, hogy belevágnék a mérlegképesbe, mert azt most el lehetne kezdeni. Tb bér képzésen is gondolkodtam, hogy addig is (míg mesterre kerül a sor) kihasználjam az időt.. úgy érzem ha csak várok februárig, elpazarlom ezt az időt fejlődés nélkül.
jún. 7. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha a számvitel mester játszik, akkor tényleg felesleges a mérlegképest előre megcsinálnod. Akkor azidő alatt tényleg csinálj inkább meg egy TB ügyintézőt vagy adótanácsadóit.
jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Úgy akarsz mesterre menni, hogy az alapképzést sem végezted el? Amúgy azt felejtsd el, hogy gyorsan meglesz a mérlegképes, kibszott nagy a csúszási arány, ha nem rendelkezel semmiféle pénzügy számvitel ismeretanyaggal, csak egy sima érettségivel mész. Csak hogy legyen viszonyítás: 5 éves időtartamú közgazdasági technikumban tanulják a mérlegképes tananyagának kb felét. Neked mindezt 1 év alatt kell elsajátítani. Kbszott kemény. Nem az van, hogy bejelentkezel, fél év és végzel majd mész mester diplomára, mert "akkor éppen lenne időd tanulni".
jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gazdasági területen végeztem az alapszakot, de tisztában vagyok vele, hogy csak egy-két alapozó tantárgyam volt, krediteket kell pótolnom az első két félévben.. Ha belekezdenék a mérlegképesbe, tudom hogy nem fél év, akkor tolódna a mesterre vonatkozó tervem. Tudom, hogy van aki érettségivel vág neki és sikerül, én a diploma miatt 3modulból kapnék is felmentést, nem érzem úgy, hogy nekem teljesen esélytelen lenne elvégezni. Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad ezekre a figyelmem! Nagyon sokat gondolkozom, mi lenne a helyes út.
jún. 7. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!