Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami módja, hogy kedvezm...

Van valami módja, hogy kedvezményes tanrendre legyek jogosult, vagy van bármi esély, hogy indul végül levelezői oktatás?

Figyelt kérdés
Debrecenbe jelentkeztem elsősorban egyetemre. A szak amire jelentkeztem csak nappali tagozattal indul, de nekem ez anyagi okokból nem lenne megfelelő.

máj. 29. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyéni tanrendet csak nagyon indokolt esetben engedélyeznek (pl. élsportolóság, otthoni ápolásra szoruló szülők, stb.). Az anyagi indok, hogy dolgoznod kell, hogy eltartsd magad, az egyéni tanrendhez nem elegendő. Úgyhogy erre ne is számíts. Nappalisként anyagi alapon szociális támogatást kérhetsz viszont, de ez nem jelentős összeg.


Ha levelező most nem indul, és évek óta nem indult, akkor erről is legjobb, ha lemondasz. Ha szerencsével mondjuk jövőre mégis elindul, akkor is csak egy év nappaliskodás után lesz jogod levelezőre átjelentkezni. De a helyedben én erre sem blazíroznék.

máj. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezt jellemzően az egyetem TVSZ-e mondja ki, hogy milyen indokok fogadhatók el - az anyagi okok általában nem tartoznak ide. Az, hogy "végül" indul-e.... idén biztos nem, hiszen meg se hirdették, tehát senki nem jelentkezett rá. Pótfelvételin szintén csak olyan képzéseket hirdetnek meg, amit az általános eljárásban. Max. az történhet meg, hogy jövőre vagy később elindítják, de az se gyakori.
máj. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Láttad a bukásukat, tanú vagy, akivel nem szeretnék tartani a kapcsolatot, ami teljesen érthető is.
máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Elnézést, 3-as vagyok. Nem ide akartam küldeni azt a választ, hanem másik kérdésre. Sorry. Ignoráljátok.
máj. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hat fel is huztam a szemhejamat, amikor olvastam a 3. kommentet. 😆
máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kivàncsi lennék melyik kérdés volt az. Milyen bűncselekmények menne itt a hàttérben? :D
máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk felvesznek most, aztán csúsztatok egy évet, illetve akkor jelentkezek át induló levelezőire (már ha indul persze) az szerintetek lehetséges? Eddigi években mindig volt levelezői, szóval nem értem idén miért nem indult.
máj. 29. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet átjelentkezni, csak aktív félévek után, megszerzett X számú (jellemzően 60) kredit birtokában, úgyhogy valószínűleg nem vennének át, újra kéne jelentkezned. Én javaslom, hogy töröld a jelentkezésedet, ha a nappali nem fér bele - ha így se úgy se vennél rajta részt, akkor legalább nem szorítasz ki másokat.
máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Annyit tennék hozzá még a #8 válaszához, hogy általában beiratkozás után rögtön csak különlegesen indokolt esetben (pl. súlyos betegség) engedélyezik a passzív félévet, azaz ha felvesznek, akkor vagy beiratkozol és aktív féléven leszel nappalin, vagy nem iratkozol be. Harmadik opció nincs. S valóban igaz az, hogy általában csak aktív féléveken teljesített megfelelő számú kredit után lehet csak tagozatot váltani, azaz nappaliról levelezőre átjelentkezni. Bocs a rossz hírekért, de ez a valóság, jobb, ha tudod.
máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ez nem volt rossz hír, pontosan azért kérdeztem, mert hasonló válaszokat vártam
máj. 30. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!