Szerintetek mit érdemes tanulni? Gyógytornász vagy jogász?

Figyelt kérdés
E között a kettő között vacillálok, és nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb választás.

máj. 22. 11:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%

A jogászok karrierútja egy rakás katasztrófa, illusztrálom az alábbi példával:


Hogyan legyél jól kereső fogorvos? Végezd el a fogorvosit.

Hogyan legyél jól kereső jogász? Végezd el a jogot, közben indulj otdk-n, gyakornokoskodj 5 különböző irodában, végzés után 3 évig keress minimálbért, utána szakvizsgázz. Ja, hogy amúgy nem vagy hiper extrovertált? Akkor hiába tetted meg mindezd, mert mész a közigbe netto 400-ért.


Kb. ez a különbség a jog és a többi, hagyományosan "jól kereső" szakma közt. Nagyon lebeszélnélek a jogról, tapasztalatból mondom. Rengeteg energia, "zizgés", helyezkedés kell hozzá és még úgy is lutri, hogy mennyire viszed. Válassz olyan szakmát, ami tuti jól keres. Fogorvos, orvos, akár gyógytornász, IT (bár a piac ott most korrigált már).

máj. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
Megoldás amúgy az összes problémára az lenne, ha elvennék a jogászdoktori címet. Rögtön fele annyi ember jelentkezne jogra, nem lenne már telített és mindenkinek lenne jó kis állása. Dehát inkább kínlódunk tovább.
máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A 12-nek igaza van. Bár nekem nem a Dr. miatt tetszik a jog, szóval én kivétel vagyok ez alól, viszont úgy tudom Európában adnak csak Dr. címet és ott sem minden országban. feleslegesnek tartom én is...A szüleimnek utazási irodája van, és mindig a jogászok vannak felháborodva a legjobban, ha a repülőgép jegy megvételekor diktálják a nevüket is közlik velük, hogy a Dr. nem mehet a nevük elé. ( Ez azért van, mert ha valaki a repülőn rosszul lesz a stewardess-ek egyből keresik ki az utasok névsorlistájából a Dr. Előtag/Titulus-sal rendelkező embereket segítségnyújtás gyanánt.) Egy jogász maximum szerencsétlen betegnek csak az utolsó jogait tudja felmantrázni.
máj. 27. 12:33
 14/25 anonim ***** válasza:
38%

A jogászok nagyon el vannak maguktól szállva és legtöbbször nagyon durván nagynak érzik magukat más emberekhez képest.


Nálunk is a helyi facebook csoportban legtöbbször azok szoktak a legbunkóbb megnyilvánulásokat tenni és a leglekezelőbben megnyilvánulni azokkal, akik csak egy egyszerű kérdést ejtenek is meg, akiknél ha rákattintasz a profiljára 15 sorban ott van elemezve melyik diplomáját melyik egyetemen szerezte és milyen közjegyző vagy egyéb méltóságos jó ember. De a helyi csoportban mind egytől egyig bunkó fsz.

máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
14-es: legyél velük megértőbb. Akinek a facebookon a nevébe bele kell préselnie, hogy Dr és kiírni a diplomáit 20 sorban, azoknak erős önértékelési problémáik vannak és nem is túl sikeresek az esetek többségében.
máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
41%

#13 akkor ennyi erővel vegyék el a fogorvosok és gyógyszerészek foglalkozásdoktoriját is, mert a repülőn azoknak se lehet hasznát venni életmentés szempontjából

A jogászok igenis megdolgoznak érte, megérdemlik. Az hogy egy két-ember beképzelt, az nem a szakma hibája. Orvosok között is sokan vannak akik el vannak szállva maguktól. Nem az a megoldás a problémára hogy elvszik a dr-t. Aki ezért kezdi el, az valószínűleg lemorzsolódik idő közben.

máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 MDaniel98 ***** válasza:
20%
16# Az összes fogalalkozásdoktorit el kellene venni, mert semmi értelme nincs a létezésének. Doktornak eredetileg csak azokat hívták akik egyetemen tanítottak, és ott se mindenkit. A doktori címnek semmi köze nincs ahhoz, hogy hasznát lehet-e venni életmentés szempontjából, ez egy közkeletű tévhit.
máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%
16-os nem szeretnék arrogáns lenni, de értelmezted, amit írtam? Itt nem a megérdemlésről van szó, hanem rengeteg ember (volt szaktársaim legalább fele) azért végezte el, hogy ő doktor legyen. Ha ez nem lenne, kevesebb ember végezné el és kevésbé lenne telített a szakma. És nem, nem morzsolódik le, elég motiváció a sekélyes embereknek egy doktori cím.
máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 MDaniel98 ***** válasza:
72%
Az meg a másik, hogy ennyi erővel egy matek, fizika, vagy villamosmérnök msc után is járhatna a doktori cím, azok sem könnyebbek semmivel se mint a jog.
máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%

#19 de igen, mert azok nem tanulnak 5+ évet.

#18 igen értelmeztem, és továbbra is azt gondolom, hogy nem ez a megoldás. Aki ezért végzi el, az olyan szakember is lesz.

máj. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!