Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan egyetem itthon,...

Van olyan egyetem itthon, ahol úgy lehet pszichológiát tanulni, hogy nem kérnek nyelv vizsgát és emelt tárgyakat? Lehet magán is pénzért, inkább kifizetem de vegyenek fel fixen, mint hogy újra érettségi és talán 1 év múlva felvesznek

Figyelt kérdés

máj. 16. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy. Ha jól tudom, minden egyetemen pszichológia szakon elvárás az angol, és nem véletlen. A szakirodalom nagy része angolul van, szerintem egyenesen lehetetlen nyelvtudás nélkül elvégezni ezt a szakot.
máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen lehetőség. Itthon a következő egyetemeken lehet pszichológiát tanulni: ELTE, Pázmány, Károli, DE, SZTE, PTE, Pannon Egyetem. Mindegyikre ugyanúgy zajlik a felvételi, minimum egy emelt kell, de a magas ponthatárok miatt inkább 2. Külön nyelvvizsga nem előírás, de felvin is le volt írva azt hiszem, hogy kell az angoltudás.
máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy van. A ponthatárok továbbra is brutál magasak lennének és ahhoz, hogy elérd a minimumot ezekre szükséged lenne. Hiába nem kötelező.


Ez kötekedés a részemről, de hogy akarsz egyetemre menni és pszichológiát tanulni, ha az emelt érettségit letenni sincs kedved? 1 év múlva nem 1 évvel idősebb leszel? Vagy az emelt érettségi ki tudja milyen más esetben jön jól. Ha nem is vesznek fel, legalább tudásban többet érsz, ártani nem árt az emelt érettségi. Nyelvvizsga nélkül pedig a munkavállalásod nehezíted meg. Ahova meg nem kell a papír, mert "a valós tudást nézik" ott nem oszt-nem szoroz, hogy papír is van a kezedben és tudod is a nyelvet.

Lényegében nem tudok olyan ellenérvet ami a nyelvvizsga és az emelt érettségi ellen szól.

máj. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan arról van szó, hogy kinéztem külföldön magyar nyelvű oktatást online, ahol nincsenek ilyen kritériumok és elvileg honosítható a diploma.

[link] ( Pszichológia szak)

Nem számítanak a pontjaid, az angol nyelvvizsga sem, csak a felvételi beszélgetés. Arra gondoltam, hogy ha kimondottan Magyarországon belül találok hasonlót, akkor inkább a hazait támogatnám pénzzel. Egyszerűen úgy érzem olyan nagy a tétje időben és pénzben.. Ebben az évben mindenképpen szeretnék pszichológiával foglalkozó iskolát kezdeni (ami sajnos csak pénzért találtam) és ha közben 1-2 év múlva sikerülne az emelt tárgyakkal bejutnom valami csoda folytán, akkor pedig ment a levesbe az az 1-2 vagy több millió amit addig elköltöttem oktatásra?

máj. 17. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Én most csinálom a mestert, angol nyelvtudás nélkül nekimenni öngyilkosság. Teljesen mindegy milyen nyelven mennek az előadások, a szakirodalom angolul van. És nincs annyi idő az életben, hogy minden egyes szakcikket lefordítson az ember magyarra, és utána kezdjen el dolgozni vele. Ez egy olyan szakma, aminek a nyelve az angol. Olyan természetesnek veszik, mint azt hogy tudsz olvasni. Nagyon megszivatod magad ha nyelvtudás nélkül csinálod. Hacsak nem arról van szó, hogy a nyelvtudás megvan a nyelvvizsga nélkül.
máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek 6-os, beszélek angolul viszont papír nincsen. Ezért számomra most az lenne a lényeg, hogy tényleg olyan sulik vannak itthon ahová egyre nehezebb bekerülni még akkor is ha kifizetném a tandíjat? Tényleg nem éri meg a magyar oktatásnak? :D
máj. 17. 10:50
 8/9 anonim ***** válasza:
De a jelentkezési határidő nem február volt? Keresztfélévbe belevágni meg elég necces.
máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs is keresztfélévben. Én a helyedben ezt elengedném erre az évre, inkább fókuszálj a nyelvvizsgára (ha már a tudás megvan, akkor nem lesz vészes), meg az emeltekre. Addig is, jól fog mutatni a szakmai önéletrajzodban, ha elmész akár önkénteskedni, vagy simán dolgozni pl nevelési tanácsadóba, vagy kórházba a klinikus önhöz, akkor is, ha csak asszisztensi feladatokra, de legalább ha a mesterre eljutsz, akkor lesz valami releváns dolog az életrajzodban. Vagy ha nagyon ragaszkodsz valami képzéshez, Magyarországon vannak ezek az azt hiszem okj-s vagy más felnőttképzéses tanfolyamok, amiken van pl pszichológiai konzulens, vagy mentálhigiénés konzulens képzés (ezekkel nem lehet praktizál ő, de hátha ad valamilyen tapasztalatot, vagy előzetes tudást, ha jövőre meg mész egyetemre).
máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!