Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni, miből...

Mit érdemes tanulni, miből érdemes diplomázni, ami érdekes, jól lehet vele keresni, de nem kell hozzá túl sok évig tanulni?

Figyelt kérdés
Ja és főleg,ha inkább humán beállítottságú valaki?!
2010. okt. 28. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Az nem szempont, hogy mit szeretnél? Csak sok pénz kevés munkával? Vazze! Minek tanulni? Menj el seftelni!
2010. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
van egy rossz hírem, manapság a reál beállítottságú emberek viszik a nagy pénzeket. Európába túl sok humán szakember van, inkább a reálosoknak van nagyobb esélye pl: mérnök
2010. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úgy értette,hogy nem akarok 10 évig fősulin ülni.Egy alap és egy mester diplomával megelégszek,nem akarok doktorálni,meg ilyenek.

És épp ezaz,hogy sok mindenhez lenne kedvem, a tanulmányi eredményem is elég.És nem akarok milliomos lenni,de egy 150-200 ezer forint jól esne havonta.A seftelés meg távol áll tőlem.

Februárig még próbálok informálódni,hogy mibe érdemes belevágni, mert nem akarok 5 évig azért szenvedni,hogy utánna kitörölhessem a diplomámmal.

Szerintem ezzel más is így van.

Ja és nem hiszem el,hogy mindenki,aki merciben,bmw-ben ül,az csak mérnök,orvos meg seftes.

Úgyhogy várom a használható,nem rosszindulatú,további válaszokat.

2010. okt. 29. 19:24
 4/10 A kérdező kommentje:
az elején:"úgy értetteM"
2010. okt. 30. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
én nem arról beszéltem, hogy miképp válhatsz miliomossá. A helyzet az, hogy humán beállítottsággal én a következőket tudom elképzelni: tanár, jogász, bölcsész vagy ha jó vagy nyelvekből akkor btk nyelvszak. Na mármost ezekből túlképzés van és talán még állásod se lesz. 200 ezres fizetésre meg hiába fáj a fogad, ha nem vagy hajlandó sokat tanulni érte vagy humán beállítottságú vagy. Nézz valami okj sulit és tanulj ki egy szakmát.
2010. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát a matek-fizika,vagy kémia-biosz szakos tanárt sem nevezném humán beállítottságúnak.
2010. nov. 2. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:

turizmus-vendéglátás,marketing. ezek ugyan matekosok,de bírható!


ha mindenképpen humán,akkor andragógia. felnőttképzéssel foglalkozik,amire egyre nagyobb a kereslet,hiszen egyre fontosabb lesz h az emberek folyamatosnan képezzék magukat.

de ezzel lehetsz művelődésszervező vagy hr-es is,amik szintén jók.


nézegesd meg a felvi-n amiket írtam, lehet h tetszeni fognak.


azzal meg ne törődj h mások szerint miben van a legtöbb pénz. ha te jól tanulsz,agilis vagy,talpraesett,és nyitott szemmel jársz, mindent elérhetsz amit akarsz

2010. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a férjem nem seftel,hanem szépen ügyesen mássza a szamárlétrát egy cégnél, érettségije van csak,mégis amikor kezdte 6 éve 70e keresett,most meg 500-at/nettó/ bejelentve. mert mindig meglátta a lehetőségeket és lépett bátran.

és mert ügyes,okos,szeret és tud is dolgozni. most jár csak egyetemre,h még ennél is többre vigye. szóval a "csak" diploma nem elég. sehol.

2010. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, ha nem vagy elég elhivatott, nem vagy elég kreatív, érdeklődő a szakma iránt, akkor mindegy, hol jártál iskolába... épen ezért lenne fontos, hogy te találd meg magadnak, mi az, amit egy életen át is szívesen csinálnál. A jó döntést csak te tudod meghozni.

A személyes tapasztalatom, véleményem az, hogy ma a vízzel és energiával kapcsolatos területekre érdemes specializálódni, minden olyan gyakorlati szakma szóba jöhet, ami ezek takarékos felhasználásával vagy gazdaságos előteremtésével foglalkozik.

2010. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az egyetemek, főiskolák jelentős része 5 év alatt elvégezhető, aki ennél tovább koptatja a padot, ott vagy a hozzáállással vagy a szellemi képességekkel (nem hülye kifejezetten, csak nem oda való) van a baj...
2010. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!