Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondanátok olyan humán szakot,...

Mondanátok olyan humán szakot, aminek az elvégzése után nem leszek diplomás munkanélküli?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni előre, nagyon sok tényezőtől függ. Lehet,hogy magyar szakkal is egyből munkát kapsz,de lehet egy keresettebb szakkal hónapokig, évekig vársz. Ez nagyon sok mindentől függ. Egyezzünk ki annyiban,hogy ne kockáztass se bölcsész, se jogász se tanárképző szakkal.
2010. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kommunikáció szakos vagyok, harmadikas. Lehet tovább nem is kéne mondanom, mert hát nem jó a vélekedés rólunk. Annyit elárulok, hogy felsőfokon beszélek angolul, középszinten oroszul. Tavaly fél évig voltam külföldön Erasmussal, nyáron pedig gyakornokoskodtam. Suli közben is gyakornok vagyok, és még nem is végeztem, de már ígértek állást, mellette van szakmába vágó bevételi forrásom is. Nem nyaltam senki seggét, csak tepertem mint az állat, és jókor voltam, jó helyen. Ebből szerintem levonható, hogy attól függ, mennyi munkát fektetünk bele a dologba. Sokszor a számításokat keresztbe húzza valami, hiszen nem mindenkinek jöhet be egy adott állás vagy lehetőség, de a statisztikákat nézve a 22 csoporttársamból összesen három elszánt ember van, engem is számítva. A többiek, akik még nyelvvizsgával és gyakorlattal se rendelkeznek, ne csodálják hogy munkanélküliek lesznek. A piac telített, és mindenhol a legjobbnak kell lenni.
2010. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!