Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME és Óbudai a legjobb...

BME és Óbudai a legjobb mérnökinformatikus egyetem magyarországon?

Figyelt kérdés
máj. 6. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Túl sokat ne várj a magyar oktatási rendszertől. Azt kérdezgetni, hogy melyik a “legjobb”, olyan mint azt firtatni, hogy melyik lajhár a leggyorsabb. Nem teljesen mindegy? Debrecenbe is szállít könyvet az Amazon; ott is van Internet, YouTube, Udemy meg Coursera; és onnan is ki lehet jutni igazán jó egyetemekre Erasmussal vagy mesterszakra.


Ezeket előrebocsátva, az én könyvemben az elte programtervező informatika áll a dobogó tetején; utána jön a többi magyar egyetem proginfó szakja; és a mérnökinfó szakok csak itt kezdődnek.


Ha az a kérdésed, hogy járj-e a BME-re vagy az ÓE-e, akkor bátran.


Ha az, hogy te leszel-e a legfaxább gyerek, ha ezekre jársz, akkor sajnos nem. Köröket vernek rád a sima matek szakosok, a proginfósok és a corvinus GPME-sek is.


Ha az, hogy vidékről érdemes-e feljárni ezekre, a helyett, hogy Szegedre, Debrecenbe, Pécsre, a Pannonra stb. járj-e, akkor – az egyetlen dolog, ami miatt érdemes lehet feljönni Pestre, hogy itt több a gyakornoki munkahely. De kábé csak ennyi.

máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

"Ezeket előrebocsátva, az én könyvemben az elte programtervező informatika áll a dobogó tetején; utána jön a többi magyar egyetem proginfó szakja; és a mérnökinfó szakok csak itt kezdődnek.



Ha az a kérdésed, hogy járj-e a BME-re vagy az ÓE-e, akkor bátran.



Ha az, hogy te leszel-e a legfaxább gyerek, ha ezekre jársz, akkor sajnos nem. Köröket vernek rád a sima matek szakosok, a proginfósok és a corvinus GPME-sek is."


Ezt kifejtenéd, hogy miért?

máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

"Ezt kifejtenéd, hogy miért?"


Azért mert egy beszűkült gondolkozásmódú, gyenge képességű, szakmájában inkompetens illető akit csak azért alkalmazott egy magyar KKV mert nem volt jelentkező aki a fika fizetésért megcsinálja az egyébként 20 IQ-t igénylő feladatot. Neki mindössze abból állt az egyetem, hogy nem értett semmit ezért youtube és udemy kurzusokra szorult ahol az indiai 2 bitesek magyarázzák tört angollal, hogy hogy kell egy listát sorba rendezni. Az agyi szintje is addig terjed, hogy azt feltételezi a mérnökinformatikáról mindenki programozónak készül...


Természetesen ha hálózat, devops, cloud, cybersec, robotika, beágy terület érdekel valakit annak milliószor jobb alapokat ad egy mérnökinfó képzés, míg ha mezei fejlesztő akar lenni valaki annak ott a proginfó, ha pedig data / ai annak matek alapszak.

máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

3

Komolyan 1 ember alapján itélsz meg egy teljes képzést? Ezt te se gondolod komolyan szerintem.

máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

2. "Ezt kifejtenéd, hogy miért?"


Azért, mert ezeken több és mélyebb a matek és a statisztika, amelyeket nagyon nehéz otthon tanulni.


3. "Azért mert egy beszűkült gondolkozásmódú, gyenge képességű, szakmájában inkompetens illető akit csak azért alkalmazott egy magyar KKV mert nem volt jelentkező aki a fika fizetésért megcsinálja az egyébként 20 IQ-t igénylő feladatot."


Helyett egy elit (amerikai, nyugat-európai) egyetemeken végzett, egyébként PhD-vel is rendelkező data scientist, aki 25 éve dolgozik top európai márkáknál (jelenleg is top 3 európai brandnél dolgozik) és jelenleg a mesterséges intelligencia osztály egyik technikai vezetője.


Erről ennyit.

máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

#5 Akkor így már értem, hogy miért javasoltad a matematikus vagy proginfó szakokat, viszont PhD végzettséggel lehetne annyi hollisztikus rálátásod az IT szektorra, hogy az nem merül ki pusztán a data science vagy szoftverfejlesztő vonalon.


Nekem mint hálózatbiztonsági mérnöknek az égvilágon semmi értelme nem lett volna se matematikus se proginfó képzést végezni, mivel mind a hálózatspecifikus, mind a kiberbiztonsághoz kapcsolódó alapismereteket az egyetemen sajátítottam el úgy, hogy az egyetem ingyenes hozzáférést biztosított CCNA, CCIE és CEH anyagokhoz, valamint a vizsgához, így több százezer forintos vizsgadíjak helyett ingyenesen megszereztem a certeket. Így se youtube, se udemy kurzusokkal nem kellett bohóckodnom ahol valami random előadó tölt fel tartalmat, hanem a hivatalos Cisco tanfolyamokhoz és ajánlásokhoz fértem hozzá, ahol strukturált módon van felépítve a tananyag és a Cisco certek kvázi ipari sztenderdnek tekinthetők a területen. Így a mérnökinfó diplomával + certekkel semmi problémát nem okozott elhelyezkedni úgy hogy a tudásom 90-95%-át az egyetemi képzésen szereztem az első állásom betöltéséig, nem az egyetem mellett kellett autodidakta módon tanulni összevissza anyagokból, hogy ne egy piacképtelen p*cs legyek mire lediplomázok.

máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!