Anglisztika vagy vmi más?

Figyelt kérdés
szeretek nyelveket tanulni. angolból megyek majd érettségizni. megfordult a fejemben az anglisztika is. mit gondoltok? érdemes? nagyon szeretnék jól beszélni angolul, olaszul és spanyolul is. utóbbi 2- sajna nemtanulhatom... de minorként portugált felvennék. olaszt, spanyolt meg vmikor megoldanám vagy nemtudom igazából. az olasz szak az álmom de soha nem fogok tudni arra járni, mert nem lesz érettségim... ez így akk nem ajánlatos? mert mondták, h aki nem csak nyelvtanulás miatt akar angol szakra menni, az jelentkezzen... vagy esetleg a törivel kéne vmit kezdenem? érdekel, szeretem, de nem lennék tanár. max nyelvtanár. javaslatok?
2010. okt. 27. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én bölcsész karos voltam, anglisztika szakon.. SOHA ne menj bölcsésznek, csak ha tényleg rettenetesen elhivatott vagy! Hidd el, tudom mit beszélek!
2010. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anglisztikára nem érdemes. Miért? Mert nem lesz munkád. Ha lesz is, maximum angoltanárként, az is nehezen, mert rengeteg van belőlük.

Olaszra és spanyolra csak az adott nyelvből tett érettségivel lehet bekerülni, és a minorhoz is kell a nyelvvizsga, tehát bármelyik bölcsész szakot is választod, ezeket max. középszinttől tanulhatod. A portugált tényleg felveheted, hozzáteszem, portugál tudásra kb. 1 év ugyanolyan szintre hozni a spanyolt is, rettenetesen hasonlítanak.

A törivel sem mész sok mindenre, ha nem akarsz történész vagy töritanár lenni, egyszakos tanár meg már sehova sem kell.

Én azt javasolnám, nézd meg, milyen szakokhoz megfelelőek azok a felvételi tárgyak, amikből te jó vagy, és az alapján válassz valami szimpatikusat, és hasznosat.

Vannak bölcsészeten hasznos, erős szakok, de az anglisztika kifejezetten nem tartozik a hasznosak közé.

2010. okt. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
2010. okt. 27. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!