A szakközép alacsonyabb színvonalú és lenézik a gimnáziummal szemben?
Nem feltétlen alacsonyabb színvonaló, vannak erős szakközepek és gyenge gimik, és fordítva is.
Az azonban általánosságban elmondható, hogy a közismereti tárgyakra szakközépben_általában_ kevesebb figyelmet fordítanak, hiszen a szakmai tárgyak lefoglalják a diákokat.
Én zenei szakközépbe jártam és feleannyit nem tanultunk magyarból, matekból, mint a sima gimibe járók.
Azért mondják, hogy a gimisek előnyben vannak, mert a gimiben a reál tárgyakra nagyobb hangsúlyt fektetnek addig, amíg a szakközépben a szakmai tárgyak picikét háttérbe helyezik a reál tárgyakat.
Az enyém ellenpélda:
Én szakközepet végeztem, és olyan helyre jelentkeztem főiskolára, ami passzolt a szakképesítésemmel. Nem csak a felvételnél, de a 4 év során is előnyöm volt. :)
ha túljelentkezés van a gimiseket részesítik előnyben.
Ez fas.zság.
tudás szempontjából lehet, hogy ez így van, hogy egy átlag szakközepes 5ös egy átlag gimi 3asnak felel meg, és a főiskola tanár valószínűleg erről beszélt a szüleidnek.
De az tuti, hogy a felvételinél nincs ilyen differenciálás, a pontszámításba csak a jegyek számítanak, nem hogy honnan jössz, az nem.
Ilyen alapon a gimiken belül is lehetne differenciálni, egy Fazekas spec matek szakon szerzett matek 3as is megfelel egy 5*******************************osnak egy akár erősebb gimiben is, még sincs megkülönböztetve.
"utolsó: ezt a szüleimnek monták több diplomás főiskolás tanárok, hogy ez alapján is szortíroznak... "
Akkor hazudtak vagy félreértettek a szüleid vmit. Ez egy baromság. Csak a pontokat nézik.
A tesóm gépészeti szakközepet végzett és gépészmérnökire jelentkezett utána. Náluk a gimiseket "nézték le", akik osztani akarták az észt, ám azt se tudták, merről kell megfogni a tustollat... Tesómat bírták a tanárok, le is diplomázott, most jó állása van.
Szóval, nem kőbe vésett dolog az, amit a szüleidnek mondtak, helyzetek vannak csupán. Lehet, hogy azon a főiskolán, azok az egyes tanárok, akik a szüleidnek ezt mondták, valóban kivételt tesznek a gimnáziumot végzettekkel, de ez nem a felvételinél történik, hanem mikor már ismerkednek az évfolyammal. Ez az ő egyéni jellemzőjük, nekem az a tapasztalatom, hogy 10-15 tanár közül, akikkel első évfolyamon találkozol 1 az, akit érdekel ez, a többi a nyújtott teljesítmény alapján kategorizál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!