Az egyik egyetemi végzettséget ad (SZFE) a másik pedig szakmai papírt.
márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De kamu az SZFI?
Ismerek valakit akit nem vettek fel sehova színésznek.. aztán végül felvették az SZFI-re ...
márc. 4. 21:31
3/9 anonim válasza:
Miért lenne kamu?
Papírt ad. Ha elvégzed hivatásos színész vagy... (papíron) na de hogy ki akar foglalkoztatni az már nem az ő dolguk.
Ha SZFE-n végzel színészként akkor sem biztos hogy kelleni fogsz.
El kell magadat adnod.
márc. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
A #3-nak igaza van. Igen nehéz manapság Magyarországon színészként a biztos megélhetéshez elegendő munkát találni. Nem valamiféle méltánytalanságból, hanem azért, mert egyszerűen itthon a munkaerőpiaci szükséglet újabb és újabb frissen végzett színészekre alacsony. Gondold végig, hány állandó társulatú színház működik az országban, s add ehhez hozzá a maximum évi 10 hazai nagyjátékfilmet és pár tévés szappanoperát, s ezzel kifújt. Ha mindezt összeveted azzal, hogy csak az egyetemek (SZFE és Kaposvár) már önmagukban évente kb. 50 új színészt bocsátanak ki, akkor nem nehéz belátni, hogy komoly kockázatot vállal az, aki itthon színészképzésbe vágja a fejszéjét. Más szóval fel kell vállalnod annak a jelentős esélyét, hogy nem fogod tudni ezen a pályán eltartani magad. S akkor arról a nyilvánvaló dologról még nem is beszéltem, hogy a színész pálya egyáltalán nem családbarát pálya. Nem mindenkinek a társa és gyerekei tolerálják könnyen azt, hogy az illető a gyakran éjszakába nyúlóan dolgozik. Szóval szerintem jó alaposan gondold végig, mindezt vállalod-e.
márc. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Egyetem esetén van egy diplomát, amivel máshova is el lehet dolgozni. Igaz az az 5 év szerintem soknak számít, ha nem jön be a karrier.
Van gyanúm, hogy ezek az OKJ tanfolyamokok, szakok? Nincs is benne rendesen a szakmajegyzékben se, hanem oktatási hivatal oldalán van fent. Szimplán felkészítők a továbbtanuláshoz.
Értsd minnek tanulna ezeken bárki, ha nem az egyetem a cél.
márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 A kérdező kommentje:
Akkor a Színház és Film Intézet (SZFI) egy kamu OKJ szintű képzés?
Én nem akarok színész lenni, csak kíváncsi vagyok, hogy akit nem vettek fel sehova, de az SZFI-re végül igen, annak megéri-e ott "szenvedni" vagy csak átverés és pénzkidobás az egész?
márc. 5. 10:27
7/9 anonim válasza:
#6: Nem teljesen kamu az SZFI színészképzése, de még a magán színitanodák sem azok. Ha valaki kiemelkedően tehetséges, be lehet futni színművész diploma nélkül is. Ha megnézed például a Pesti Magyar Színház honlapján az állandó társulati tagokat, jó néhány olyan színészt találsz, akinek nincs színművész diplomája, sőt még olyat is, aki semmiféle színészképzésben nem vett részt. Ugyanakkor garantálom, hogy még az SZFE-n végzettek jó része is elkallódik: soha életében nem játszik fontos szerepet, és vagy belenyugszik, hogy legjobb esetben is hetedik alabárdos lesz nyugdíjig csekély bérezésért, vagy elhagyja a pályát. Más szóval a színész pályán aki rossz az rossz, és aki jó az jó. A színigazgatókat nem feltétlenül a diploma érdekli. Persze ha valakinek például ismert rendező a nagybátyja, különösebb tehetség nélkül is kaphat állást és jó szerepeket; de szerintem irdatlanul megalázó egy életen át úgy színészkedni egy társulatban, hogy az illető minden kollégája tudja, hogy egy tehetségtelen, ámde hátszeles valaki, akit meg kell tűrni.
márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Az SZFI fizetős amúgy? Vagy ez hogy van?
márc. 5. 15:54
9/9 anonim válasza:
Szakgimnáziumnak számit. Ha meg van a keretszámok, akkor tudnak ingyeneseket is indítani.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!