Óbudai vagy BME villamosmérnöki?
Villamosmérnöki irányultság szempontjából melyik jobb?
Hol jobb az oktatás?
Mik a főbb különbségek?
Ugyan olyan értékes mind a 2 egyetem diplomája ezen szakágon?
Ki mit tanácsol?
A BME-sek azt fogják mondani, a BME jobb.
Az ÓE-esek azt fogják mondani, hogy mindegy, és az az ÓE is ugyanolyan jó.
Jönnek majd a bizonyságtevők, hogy “én jártam mind a két helyre, és az Óbudain nem volt akkora szopatás”.
Rövidebben: tedd első helyre a BME-t, azzal nem lőhetsz mellé, másodikra meg az Óbudait, azzal sem.
Lerágott csont, de le lehet írni ezredszer is. :D
Elterjedt kb 10 éve, hogy a BME az nem ad gyakorlati képzést. Valahogy úgy terjedt el, hogy az egyik autógyárban a toborzók adtak tájékoztatást végzősöknek, és ott mondták az autógyáriak, hogy műegyetemes nem kell. Nyilván az ÓE-seknek mondták.
Namost ugye, a műegyetem valamikor a hetvenes évek elején szándékosan nagy lépést váltott, a folyamatok megértésére helyezte a hangsúlyt; az egy készüléknél az ötféle nevesebb gyártó modelljeinek összehasonlító ismertetése helyett. Így valóban elő tudott állni az a helyzet, hogy ha valaki gimnáziumból ment a műegyetemre, az ötéves képzésre, a negyedik év végén esetleg látott egy készüléket egy erőműlátogatáson, de addig valóban jószerivel azt sem tudta az illető készülékről, hogy asztalfiókban elfér-e, vagy egy óriási üzemcsarnok kell neki. Hát, ha ilyen hiányosság van, azt a munkahelyen kell pótolni. A kérdésre viszont, hogy mi történik, ha, arra az tud válaszolni, aki az elméletet tudja alkalmazni.
Ha az elmélet kerül szóba, az ÓE-sek ingerülten közlik, hogy náluk is igenis ugyanolyan komoly elmélet van. Így jutunk el a humor szekcióba, miszerint az ÓE elméletileg éppen olyan jó, gyakorlatban többet ad, összességében meg könnyebb. :D
Még egy szót kell ejteni arról az álláspontról, hogy de a hétköznapokban úgysem kell differenciálegyenleteket megoldani. Aki nem akarja megtanulni, az járjon technikumba. Mostanában humorból összehasonlítottam az RC körök váltakozóáramra kapcsolásakor fellépő átmeneti jelenségek témakört a régi technikumi tankönyvemben (60-as évek) meg a műegyetemi jegyzetben (70-es évek), tényleg szó szerint ugyanúgy kezdődik és ugyanúgy végződik, csak az egyetemi jegyzetben közte megvan a Laplace-transzformációs levezetés.
Olyan meg úgysem lesz, hogy valaki felvételizik az ÓE-re, elvégzi, értékeli a képzést, majd kitörlik az agyát, visszatöltik a kezdeti állapotot, és elvégzi a műegyetemen az analóg szakot, majd értékeli. :D
Egyikre se jártam, de az óbudaisok akkikel dolgoztam mint azt bizonygatták hogy "de de az is jó, nem számít h nem bme".
Szóval már csak a kisebbségi érzet miatt is inkább bme...
Túl van lihegve ez az egész, nyilván lehet menni a BME-re és végigszívni 4-5 évet csúszással, de semmi értelme.
Azért OE, mert azt időben el lehet végezni és még tudsz mellette szakmai tapasztalatot szerinti.
Magyar egyetemi oktatás amúgy is 0, arra nem alapoznék úgy különösebbet.
Mindegy, hogy ELTE, BME vagy ÓE, mindenhol elavult anyag, szívatós ZH-k vannak csak éppen nem mindegy mennyire veszi el a kedved/időd a dologtól.
"Azért OE, mert azt időben el lehet végezni és még tudsz mellette szakmai tapasztalatot szerinti."
Hát igen, nem írtam, de kellett volna, hogy az ÓE az nem tudja elfelejteni a főiskolai gyökereit, a BME meg az egyetemi gyökereit. Így az ÓE mesterje csak fél-egyetem, a BME alapja meg erősebb, mint a főiskola, és ez ezek szerint már nem is változik.
A többi az rémnes nagy ostobaság. Elavult tananyag? Mi lehet elavult az örök igazságokban?
Van olyan barátom is, aki ÓE-n végzett és azt mondta, ugyan valóban gyakorlatiasabb a képzés, de ha valakinek az elméleti alapja erősebb, nyilván nem gond, mert a gyakorlatba bele lehet idővel tanulni, de fordítva kisebb az esély, hogy valaki a saját kedvére kezdjen el plusz elméletet tanulni munka mellett. Aki pedig BME-n végzett haverom, azt mondta, nem volt baj az elméleti alappal és jól is tanították, de úgy is depressziós volt kb. minden vizsgaidőszak végére, hogy matematikus családból származik és jó gimibe járt.
Mindkét szempontban van valami, és ami egységes vélemény, hogy a munkaerőpiacon nagy jelentősége nincs, a kettő közül melyiket végezte el a diplomásunk. Ha valaki erős matekos alapokkal jön és szereti a kihívásokat (akár a mazochizmus felső határáig), mindenképpen a BME lenne az első tippem, ha valakinek az fontosabb, hogy biztonsági játékkal is legyen diplomája, akkor ÓE a startvonaltól.
Attól függ, mi a célod... tök mindegy igazából... ha egy multinál akarsz rabszolga lenni viszonylag stabil, jó fizetésért, akkor teljesen mindegy hol végzel, fel fognak venni, ha tudsz angolul beszélni. (Ezzel amúgy nincs gond, nem gáz sokan így döntenek)
Ha komolyabb, világmegváltó céljaid vannak akkor mindenképp BME, mert jó kapcsolatokat tudsz ott kiépíteni. Utána MSc külföld egyértelműen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!