Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szociológia, vagy az andragó...

A szociológia, vagy az andragógia szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Humán beálítottságú vagyok, leginkább ez a két szak érdekel, esetleg még a politológia is. Mit gondoltok, melyik szakkal lehet a legkönnyebben elhelyezkedni?
2010. okt. 23. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

A felsorolt 3 közül EGYIKKEL SEM. Mindhárom büfészak, lehetőleg messzire kerüld őket.


Csak akkor próbálkozz velük, ha kell egy "olcsó" diploma, de nem akarsz a pályán belül dolgozni!

2010. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Pff... ezt csinálhatod egyszerre is...
2010. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Mindhárommal el lehet helyezkedni, csak esetleg nem ártanak hozzá megfelelő kapcsolatok, vagy nagyon jó iskolai teljesítmény, tudományos munkákban való részvétel. Vagy végigviszed a doktoriig és akkor főiskolai/egyetemi tanárnak is mehetsz.


Hogy melyiket válaszd azt csak te tudhatod.

Én művelődésszervező diplomát szereztem, az az andragógia elődje. De én nem ezzel helyezkedtem el (de még ki tudja mit hoz a jövő), hanem a másik szakommal. Ha szeretsz közvetlenül emberekkel foglalkozni akkor válaszd ezt.

A szociológiában szerintem a kutatás a jó. Kutatásokat végezni, azokat feldolgozni és könyvet írni belőle... megrendelésre vagy önszorgalomból kiadót keresve... ez kicsit neccesebb. De ha szeretsz újdonságokat felfedezni és összefüggésekre rámutatni, valamint hónapokon keresztül csak statisztikákat bogarászni és írni, akkor válaszd ezt.

A politológiához nem konyítok... de szerintem abban van a legkevesebb lehetőség.

2010. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Lehetséges, hogy sokan büfészaknak tekintik ezeket a szakokat, az én szememben viszont nem azok! Biztos vagyok benne, hogy könnyebb elvégezni, mint pl. az orvosi egyetemet, de ettől függetlenül szerintem a legtöbb humánosabb emberke számára igenis érdekes lehet.

Egyébként meg imádom a törit is, de lássuk be, azzal sem mennék sokra! Sajnos ez van ma Magyarországon! Nem tanulhatom azt ami érdekelne, mert úgysem találnék vele munkát...

A második válaszolónak gratulálok, nyilván egy hatdiplomás professzor vagy!

Harmadiknak: Köszönöm a segítséget:)

2010. okt. 23. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
mindhárommal el tudsz helyezkedni. a mcdonaldsba hambisütőnek. egyébként kidobott idő ezekre járni.
2010. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

17:19-es!


Tény, hogy a bölcsész szakokkal nehezebb Magyarországon elhelyezkedni, de ha jobban belegondolunk akkor melyik szakokkal könnyű? Ha valaki pl orvosira megy, akkor mondjuk 5-7 évig tanul... leperkál több millát... aztán a béka segge alól kezdi a pályafutását... mire saját praxisa lesz, kb 40 éves lesz.

Jogászokkal Dunát lehet rekeszteni... és dr szöszi óta azt hiszem ez sem a legnehezebb szak a világon. Jól kell tudni magolni.

A közgáz már egy fokkal nehezebb... de nem lehet mindenki közgazdász. Na meg ha annyira jó ez a szak és olyan sok jó közgazdász szakember van az országban, akkor miért ilyen szar a gazdaság? költői kérdés volt...

Persze az a legjobb, ha valaki mérnöknek tanul. De ha mindenki mérnök lesz... akkor ki pelenkázza majd a bölcsiben a mérnökök kölkeit, és ki szolgálja ki a mérnök 15 éves fiát a boltban, mikor épp cigit kér?!


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden szak és szakma fontos a maga nemében. És ma az "élethosszig tartó tanulás" korában mindegy, hogy valaki milyen szakon kezd el tanulni, ki tudja hol köt ki a végén, és mivé fejlődik. Mindenki azt csinálja amihez kedvet és képességet érez... aztán majd valahogy alakul az élet.


Én se gondoltam volna hogy sikerül majd elkehelyezkednem a "büfészakommal" és lám, sikerült. Imádom a munkám.


13:08as voltam

2010. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

előző: és úgy legyen.


Csak ezen a "A közgáz már egy fokkal nehezebb" mondaton mosolyogtam egy óriásit.

2010. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szociológia, és hajrá, én nem beszéllek le róla! a sok TTK-s teszi, akik azt hiszik gáz BTKsnak lenni, mennyivel menőbb a környezetmérnöki... -.-
2010. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

20:24 miért mosolyogtál a közgázon? Szerinted hány fokkal nehezebb?

Lehet csak magamból indulok ki... nekem bölcsész diplomám van, de nem hiszem hogy problémát okozna a közgáz. Persze így meló mellett már nyilván más a helyzet, mintha 18 évesen kezdtem volna.

2010. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

azért mosolyogtam, mert a közgázt csak Fővám téri szabadidőközpontnak szokták hívni, nagyon túl van az sztárolva, hogy milyen komoly, igaziból nehézségben kb. egy közepes bölcsészszak.

Ráadásul pont egy jogászképzés után lett megemlítve (ami bármilyen is legyen, magolni meg dolgozni vele kell, mint az állat), hogy az azért biztos nehezebb még egy fokkal.

2010. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!