Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi vs. Gyógyszerészeti?

Állatorvosi vs. Gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam? Melyiket éri meg manapság tanulni? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? És nem utolsó sorban, melyikkel kereshetek többet? Pro-kontra válaszok érdekelnének.
2010. okt. 23. 12:26
 1/5 anonim válasza:
51%

Tudom, hogy ezzel a válasszal nem fogom kielégíteni a kérdéseidet, de szerintem az állatorvosit kellene választanod. Mindkét szakmával lehet pénzt keresni, ha már állatorvos vagy és nem asszisztens, akkor átlagban jól kereshetsz. Ugyan ez van a gyógyszerészetben is; ha alulról kezded akkor nem annyira sokat kapsz, de ha már vezető gyógyszerész vagy, szépen keresel.


Én azért szavaznék az állatorvosra, mert nagy állatbarát vagyok és úgy gondolom, hogy orvosra nagyobb szükség van, mint egy gyógyszerészre.

Persze, az nem jó ha jól keresel, mint állatorvos, mert az azt jelenti, hogy sajnos sok a beteg állatka :c


Egy biztos, ha keményen tanulsz, és szereted is, legyen az bármelyik szakterület, jól kereshetsz vele, csak idő kell hozzá, és persze tapasztalat.

2010. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az Állatorvosira járok, én arra szavazok! :) Azt tudom erről mondani, hogy nagyon nehéz bekerülni és bent maradni is. Rengeteg tanulással és kitartással jár! Viszont ez a legszebb szakma. A gyógyszerészetiről nem igazán tudok nyilatkozni. Valószínűleg az is elég nehéz. Csak akkor válaszd az Állatorvosit, ha nagyon elhivatott vagy és imádod az állatokat! Sok sikert! :)
2010. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon örülök, hogy olyan is írt aki tényleg oda jár! A kérdés kiírása óta teljesen eldöntöttem, hogy az állatorvosit rakom első helyre. Annyira mérhetetlen a rajongásom az állatok iránt, hogy más szakmát el sem tudnék képzelni magamnak. A gyógyszerészeti amolyan "b-terv" ha az állatorvosi nem jönne össze, de erre gondolni sem akarok... :) Mesélj egy kicsit az egyetemről, légyszi. :)) Olyan kíváncsi vagyok az odajárók véleményeire, tapasztalataira. :) Milyenek a csopitársak? Jó a közösség? Tanárok? Esetleg azt még elárulod, hogy hány pontod volt amikor felvételiztél? Most 431 azthiszem... számolgatok ide-oda szerintem nekem olyan 440-50 között lesz, van esélyem? :) Bocsi, hogy ennyi mindent kérdezek csak nagyon megörültem, hogy végre ír olyan is aki jártas ebbe. Persze, ha nem akarsz nem muszáj válaszolni a bugyuta kérdéseimre, gondolom van jobb dolgod is, mint egy ilyen oldalon kérdésekre válaszolgatni... :)
2010. nov. 26. 23:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj lehet, hogy nem volt egyértelmű az előző kérdésem, arra akartam kilyukadni, hogy hány pontot szereztél az érettségin. :)
2010. nov. 26. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a gyógyszerész AZ gyógyszerész, nem asszisztens, ne keverd össze, és igen is, meg vannak becsülve, nagyon keresett szakma, tuti állás!
2011. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!