Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kizárólag növényekről...

Gabesz kérdése:

Ha kizárólag növényekről szeretnék tanulni, melyik egyetemre, illetve szakra menjek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egyetemre menni, ahol növényekről szeretnék tanulni. Alaposan utána néztem, találtam agrár mérnöki szakokat, illetve javasoltak biológia szakot is. Ha elvégzem az alapképzést, tovább mennék növényorvosnak, vagy növénytermesztési szakmérnöknek. Viszont melyik egyetem a színvonalasabb? Kinéztem a MATE-t és a Szent István egyetemet is. Sajnos nehéz rendesen informálódni.

2023. dec. 19. 19:02
 1/3 sadam87 ***** válasza:
100%

"Kinéztem a MATE-t és a Szent István egyetemet is."

A kettő ugyanaz. Régebben Szent István Egyetemkén működött, most már hivatalosan MATE.

(Amúgy én is azokat a szakokat javasoltam volna, amit írtál. Hogy melyik a jobb neked, az attól függ, pontosan milyen az érdeklődésed: inkább alapkutatás érdekelne, vagy inkább az alkalmazott, gazdálkodói felhasználás. Persze egyik sem kizárólagos.)

2023. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindkettő érdekes. Arra gondoltam először alapkutatásban kezdenék és utána mennék át gazdálkodó szakirányra, ha ez megoldható.
2023. dec. 19. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező - játszd végig a Botanicula játékot. Hidd el, nagyon sok hiteles jóslatot tartalmaz az elkövetkezendő életutadat illetően!


[link]

:)

2023. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!