Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik jogi kar a “legkönnyebb...

Melyik jogi kar a “legkönnyebben” elvégezhető?

Figyelt kérdés

A legkönnyebb, direkt van idézőjelben, ugyanis tudom, egyik sem könnyű.

Viszont nem szeretnék olyan nehézre járni, mint az ELTE/PPKE/SZTE trió, ismerőseimtől tudom, ezek nagyon nehezek.


Én a Károlival, vagy a Miskolcival szemezgetek, ezek valóban könnyebbek, humánusabbak? A Debreceniről nincs infóm, meg a Miskolciról is kevés.

A PTE-ről azt olvastam, az is tud kegyetlen lenni.

Szerintetek?


Tudom, sokan jöttök a “…de hát a diploma értéke…” mondattal, de ez engem nem nagyon érdekel, ugyanis mindegyik jogász végzettséget ad.:))



2023. dec. 13. 19:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

"Szóval neked is csak a pecsét kell a diplomára, a tudást lesz.rod..."


Értelmesen ki volt fejtve mit jelent az a "tudás" amit egyesek ennek neveznek, de úgy tűnik funkcionális analfabétáknak hiába magyaráz bárki bármit is. Olvasd már el a 7-es válaszom te IQ harcos. Veled ellentétben én belülről ismerek több jogi egyetemet. Tudom, hol mit ér az a nagy "tudás", amire odáig vagytok, meg eleve az egész jogász képzés. Munkahelyemen is van Debreceni, Miskolci és Károli Egyetemen végzett jogász is. Mind ugyanannyira volt sík h.lye amikor idekerült pályakezdőként, és mind itt tanulta meg rendesen a jogot munka során, nem abból, hogy római jog beugrólat magolt meg agrárjoggal szivatták.

2023. dec. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

"Szerintem a Károlin is hasonló tudást adnak, mint máshol. Sőt… A Kerettanterv ugyanaz..."

Azért ne ebből indulj ki. Minden szakhoz és tantárgyhoz tartozik egy ún. KKK, vagyis képzési és kimeneti követelmények. Ha egy analízis tantárgy (szándékosan nem jogi példát írva) KKK-ban az szerepel például, hogy "ismeri a parciális deriválást", az jelentheti azt is, hogy a tanár egyszer megemlítette, hogy ilyen is van, jelentheti azt is, hogy a definíciókat betéve kell ismerni, jelentheti azt, hogy egyszerűbb példákat meg kellett oldani, meg azt is, hogy a félév felében ilyen feladatokat oldottak meg orrba-szájba.

Nem tudom, és nem ismerem a jogi karok közötti különbséget, nem jártam egyik helyre se. De arról kellő tapasztalatom van, hogy az, hogy mi szerepel egy szak leírásában és tantervben, gyakran semmi köze a valósághoz, vagy ahhoz, hogy más egyetemen mit tanítanak.

2023. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Előzőnek annyiban igaza van, hogy a kerettantervben ezekre a semmit se mondó sablon szövegekre felesleges hagyatkozni, de ha mélyebben beleásod magad, és kikeresed a konkrét tematikákat, az már beszédesebb.


A példa kedvéért kikerestem neked a Római jog 1 tematikát a Debreceni és a Miskolci Egyetemről:


Ez a debreceni:

[link]


Ez meg a miskolci:

[link]



Itt meg tudod nézni, hogy a debrecenin zh és jogeset megoldás van csak azért, hogy aláírást kapj, hogy aztán vizsgán még vagy 120 beugrót megtanulj szó szerint, amit ha hibátlanul elmondasz, akkor húzhatsz csak tételt a 80 közül. (Asszem ennyi, fent van a tételsor és az alapkérdések is, ami a beugrót jelenti)


A miskokcin meg ezzel szemben "zárthelyi dolgozat írására nem kerül sor, az aláírást mindenki automatikusan megszerzi a tárgy felvételével."


Szóval ennyi különbség van. A miskolcin is van római jog gyakorlat, de az külön tárgy, nem befolyásolja a sima római jog teljesítését, ahogy elnéztem. Szóval nagyon érdemes az adott egyetem honlapján a tematikába beleásni magad, mert sok mindent megtudhatsz, plusz jogi állások facebook csoportban akár névtelenül is kérdezhetsz, ott is sok jogvégzett tud válaszolni, hogy hol milyen a képzés.

2023. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi, 13-as!

A Károlin sok tantárgyhoz ki is van írva, hogy “ún. beugratós kérdés nincs”.

A Károli-Miskolc-Debrecen trióból az utolsó, áttekintve a részletes tantárgylistát valóban felejtős szerintem.

2023. dec. 28. 20:12
 15/20 A kérdező kommentje:

Valakinek a Szegedi Egyetemről van személyesebb számonkérési tapasztalata? Ott is vannak a tantárgyaknál “húzós” dolgok…


A Pécsi és a Győri ahogy nézem, hasonló értékelés szempontjából mint a Károli, de azért picit nehezebb lehet.


A Pázmány/ELTE páros kivételével sehol nem találtam nyílt beugratós kérdéseket, mint a Debreceninél:D Egyedül az SZTE lehet durvább ahogy nézem…

2023. dec. 28. 20:42
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Jártam a pázmányra és a károlira is.


Véleményem


A Pázmány az ország második számú jogi egyetemeként van számon tartva. Úgy, hogy nincs szigorlat, a vizsgák nehézsége nekem pedig (majdnem, lásd büntetőjog ) 1:1-ben megfelelt a Károlis vizsgáimnak. Egy fontos különbség van, az a büntetőjog. Pázmányon az nagyon kemény, Károlin teljesíthető.


Károli cikizésről a véleményem:

A 3 budapesti egyetem van szem előtt. Szerintem sok jogász azt sem tudja, hogy Győrben is van például jogász képzés. A három egyetem közül a Károli a legkönnyebb, ezért a KRE áll az állandó cikizések középpontjában. Erre saját maguk megnyugtatására ráugranak a vidéki egyetemek hallgatói is, közben lehet, hogy ők sokkal könnyebben végezték el, mint egy Károlis. ELTE-ről úgy bukott ki ismerősöm 1 év után, hogy 3 szabvált és 2 szemináriumot a szolgált, Szegeden pedig csúszás nélkül (az első elpazarolt évet leszámítva) végzett. Nyugodjon le szerintem mindenki és ne mások lehúzásával akarja a saját egóját polírozni.

jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
71%
7-es nagyon jól leírta a lényeget. :) és a 16-os is.
jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
Miskolc a sok online vizsgával
jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a "tudás" szó tényleg sok idézőjel közt értendő a jogász szakon. Magyarországon (lehet a kontinentális jog jellemzője, más országban nincs tapasztalatom) tényleg elképesztően elméleti tudást szerez meg egy diák. Ezt értsd úgy, hogy megtanulsz 300 oldalt egy vizsgára, aztán viszont elfelejted két hét múlva. És miért felejted el? Azért, mert a jogászok nem tanultak tanulásmódszertant és nem ismerik azt a triviális dolgot, hogy a tanult dolog csak úgy rögzül hosszú távon, ha a gyakorlatba is átültetted. Levelezőn ez hatványozottan igaz, elvétve találkozol 1-1 jogesettel, így teljesen felesleges szinte bejárni is, mert úgyis csak a könyvet kell megtanulni. Arra jó a jogász végzettség, hogy 1, adjon beugrót a későbbi munkához, 2, legyen egy halvány lila fingod arról, hogy hol nézz utána bizonyos dolgoknak a későbbi munkádban.
jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Oda menj, ahova szeretnél. <3


Valaki mesélte, hogy a fia az ELTÉ-n tanult ügyvédnek, és nincs ügyfele, szóval nem az egyetem fogja eldönteni, hogy mennyire megy a munka vagy sem.

márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!