Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Herpetológus szeretnék lenni!...

Herpetológus szeretnék lenni! Milyen sulit ajánlotok? Van olyan Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amúgy általános iskolába járok de minden álmom,hogy herpetológus legyek:D
2010. okt. 19. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
mi az a herpetológus?:o
2010. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát, gondolom, először elvégzel egy TTK biológia szakot egyetemen, aztán onnan esetleg külföldön szakosodsz, ha itt nincs, de őszintén szólva sose néztem utána ennek :D
2010. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Állatorvos, aki hüllőkkel foglalkozik, ha jól olvastam. Bár csak beírtam googe-ba és amikor kiírta hogy hüllők, gyorsan be is csuktam, nem akartam, hogy szembenézzen egy képen valamelyik.
2010. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Zoológiát kell tanulnod az állatorvosi egyetemen. Gondolom utána lehet ott majd szakosodni.
2010. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem 2 út van.

Az egyik az állatorvosi és azon belül szakosodás. Ez a nehezebb.

A másik az ELTE TTK biológia (vagy bármely más biológia). Ez sem egyszerű, mert kell szerezned alapdiplomát, majd mestert, utána pedig a doktoriban tudsz szakosodni a hüllőkre. Persze már előtte is van rá lehetőséged, hogy hüllős kurzusokon legyél jelen.


Segítségnek:

[link]

[link]

2010. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszike:D

Minek a rövidítése a TTK biológia?

köszi a linket:)

és középiskolába egészségügyire mennyek vagy mindegy?

2010. okt. 20. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

TTK: Természettudományi kar

biológia: a szak neve

Ezen belül vannak szakirányok, mint tanár, biológus, nemtudommi, bár ebből a tanárt majd ki fogják venni. Itt előírják, hogy mit tanulj, és mindenről tanulsz, ami biológia. A mesterképzésen belül már valamivel szabadabb vagy, bár egy szakirányt el kell végezned. A doktori iskolába meg kell majd kutatási program.

2010. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáj egészségügyibe menni, csak legyen egy érettségid a végén és amíg tanulsz 4 vagy 5 évet, legyen alkalmad megtanulni rendesen a biológiát.

Arra nagyon kell figyelni, hogy a középiskola (ide értem a gimnáziumot és a szakközepet is) nem mindig partner ebben. Leírok két helyzetet:

1. A tanár nagyon alapos, nagyon szigorú. Azt mondja neked, hogy azért ilyen, hogy tudjad az anyagot, értsd a biológiát. Igaz, hogy 2-est ad neked és az általa kettesnek értékelt tudás más iskolában 5-ös lenne, de legalább lesz tudásod. OK, úgy tűnik logikus, de nem vesznek fel, mert nem lesz elég pontszámod. [Érettségin persze ugyanilyen szigorú és ezért nem jutsz be egyetemre a "nagyszerű" tudásoddal. Ha emelt érettségire mész, akkor nem ő értékel, de minden bántó szándék nélkül állítom, hogy a középiskolai tanárok jelentős részének fogalma sincs a kétszintű érettségi rendszer egyik szintéről sem, nagy hányada azoknak, akik tanítottak, a régi rendszer szerint tanítottak.]

2. A tanár tudja, hogy egyetemre akarsz menni, tudja azt is, hogy az osztály nagyobb részét nem érdekli. Ezért enyhén osztályoz, neked mindig 4-est vagy 5-öst ad. Amikor meg ott vagy egyetemen, nem értesz semmit, mert hiányoznak az alapok.

Ezért a legjobb módszer szerintem az, amit én csináltam. Először egy nagyon szigorú iskolában kezdtem, ahol az osztály fele bukott félévkor. Ebből az iskolából átmentem egy diákbarát iskolába. Ott is rend, fegyelem volt, de nem volt buktatás. Nagyon sok filmet, fényképet mutogattak biológián (is), de éreztem, hogy ezzel a pontszámom meglesz, de a tudásom hiányos marad. Ezért attól függetlenül, hogy mi ment az iskolai órán, nagyon alaposan megtanultam az Oláh-féle könyveket. Szerintem ez jó volt, mert bejutottam és nem kellett kudarcokat szenvednem az egyetemen. Közben nagy önfegyelemre volt szükségem, hogy az órák aránylag alacsony követelményei ellenére is tanuljak és nem bántam meg.

(egyébként a fényképes-filmes tanulási móddal tanulók középszintű bioszon mind 5-ösre érettségiztek, de ettől még egyetemre kevés lett volna)

2010. okt. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A herpetológus= zoológus, aki kétéltűekkel és hüllőkkel foglalkozik!
2013. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én is herpetológus akarok lenni!

Ha gondolod írj privátban és beszélünk :)

Én már AKG-s könyveket meg egy-két egyetemit olvasok.

Viszont itt néhányan butaságokat írnak :)

Eloszor is, nem 4-5 evet kell hozza tanulni hanem sokkal de sokkal tobbet :D mivel eloszor a biológiát tanulok (3ev) majd utana a zoologiat majd az ökologiat majd a herpetologiat :)

Általános iskolában es gimnaziumban nem nagyon tudsz erte tenni marmint suli ügyben. Persze ezen kivul otthon en agyba főbe ezeket olvasom (meg órákon is;)) de suliban csak annyit tudsz tenni hogy egy jo bioszos sulit választasz, marmint ahol van bioszos osztaly, es jo is.

De szerintem irj ram, vagy irok es beszelunk errol =D

Amugy meg szabad tudnom hany eves vagy? :)

14/L

2017. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!