Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre érné meg jobban...

Egyetemre érné meg jobban menjek vagy egy tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Egyetemre szerettem volna menni, de változott a rend és a szak ami engem érdekelt (állattenyésztő) átköltözött Debrecenbe majd meg is változott, mert 3 év helyett 7 lett az egészből. Ráadásul nekem a távolság is sok, mert Szegeden tanultam volna.

Így elkezdtem egy b terv után kutakodni és találtam egy online képzést, ahol kiküldik az anyagot vizsga napokon meg gyakorlatra kell bejárni. Ez összesen fél év és a második hónapra már aranykalászos gazda lehetek. Összesen ez 170 ezer forint.

Míg az egyetem sokkal több ha nem vesznek fel államira vagy ha itt hagyom menet közben.

A legnagyobb gondom, hogy nem vagyok 100%-osan tájékozott, mert most estin érettségizek és nem igazán vannak ilyen orientációs napok, mint a normál gimikben.

Nagyon hálás lennék valaki őszinte véleményének, mert a családom csak annyit mondott, hogy azt csináljak amit szeretnék.

19l


2023. nov. 4. 14:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az egyetemen a 7 év alatt sok olyat tanulok amivel nem szeretnék később foglalkozni. Mert 7 felév van az elején ahol alapoznak és ott tanulnak mindent is, és utána lehet szakosodni ami 6 felév.
2023. nov. 4. 14:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamit benéztél. Az nem 7 év, hanem 7 FÉLÉV. Nem?
2023. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, ha össze adogatod, akkor ÖSSZESEN 6,5 év azaz 7 év.
2023. nov. 4. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
az aranykalászos gazda nulla, semmit nem ér és kb semmit nem ad tudásban.
2023. nov. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7 év az nem a mesterrel együtt? Csak mert egy orvosi osztatlan képzés nincs ennyi év, egy Bsc-nek meg egyesen elképzelhetetlennek tartom.


Más egyetemeken is kell lennie állattenyésztő mérnökinek, pl MATE Kaposvár, Gödöllő stb.

Az, hogy helyben nem indul oké, lehet kollégiumot is megpályázni.


Mi a célod? Önálló vállalkozás, gazdaság, vagy valahol alkalmazott szeretnél lenni?


Ha önállóan akarsz kezdeni (és van egyébként mögötted tapasztalati tudás, pl gazdálkodó családban nőttél fel, esetleg azt vennéd át), akkor igen, az aranykalászos tanfolyam egy csomó papírhoz tök jó, illetve a fiatal gazda pályázathoz (ha van). De ha most lépnél bele a mezőgazdaság világába, akkor sajnos kb. ennél bármi többet ér.

Ha valamilyen nagyobb gazdaságba, pl tehenészetbe mennél el dolgozni, akkor igényesebb helyekre igényesebb végzettségű embereket keresnek.

Attól függ mit akarsz dolgozni és mennyit akarsz vele keresni. Egy jó szakemberért ma az állattenyésztésbe bárki összetenné a két kezét.


+1: az egy dolog, hogy az alapozó tantárgyak között van olyan, ami szerinted nem kell - de ez mindenhol így van. Viszont alapozó tárgyak nélkül nem fogod érteni a szaktárgyakat. Az alapozókat meg kell tanulni, be kell vágni, túl kell élni, utána meg már sima lesz a szakosodás.

2023. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok:


tessék, utánanéztem:


[link] az alapképzés 7 FÉLÉV, nem ÉV


Több egyetem is hirdeti, Széchenyi Egyetem, MATE Keszthely, Szent István stb.


Felvin jelenleg csak a keresztfélévesek vannak kiirva

2023. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!