Matematikus szak egyetemen?

Figyelt kérdés

Egy kérdésem lenne azokhoz, akik valamelyik egyetemen matematikus szakon tanulnak jelenleg, vagy tanultak korábban. Egyik ismerősömtől hallottam hogy ezen a szakon (Legalábbis ELTE-n, BME-n és SZTE-n nem tudom) egy idő után annyi definíciót, annyi tételt kell megtanulni, hogy már nem lesz idő arra hogy ezen tételek bizonyítását, s végül de nem utolsósorban megértését és alkalmazásait "fel is fogjuk" mert nem lesz idő ezekre. Ez tényleg így van az egyetem(ek)en? Kicsit tartok attól hogy eszméletlen mennyiségű anyagot odaadnak elém, ami rengeteg definíciót tartalmaz rengeteg tétellel, és ezeket rövid időn tudni kell. (Mondjuk a véges testekről adnak több 100 tételt és mégennyi definíciót) Szó szerint úgy hallottam hogy egy idő után ezeket magolni kell mert nincsen arra idő hogy meg is értse az ember. Ez valójában így van, vagy csak a tanuló képességeitől függ? Néhány sort tudnátok írni az ilyen szakokról? Interneten gyakorlatilag semmi sincsen rajta, értem ezalatt a személyes tapasztalatokat, gondolom azért mert kevesen tanulnak ezeken helyeken. Vagy ezt csak az ismerősöm tudja rosszul?


Ui.: Az ilyen szakokon mennyire szükséges az informatika? Programozni sajnos még nem tudok, tehát ezen kérdéskör is érdekelne másrészt. Gondolom a nyelv is fontos, angolból van egy kisebb tudásom, értem ezalatt a matek-szaknyelvet.


Előre is köszi.


2010. okt. 18. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én még a Bolonyai rendszer előtt jártam az ELTÉ-re matemetikus szakra, úgy 10 éve kezdtem és egyáltalán nem volt igaz ez a szakra. Mindenütt másutt tényleg csak tételek bizonyítás nélkül, definiciók megértés nélkül (értem ezalatt a gazdasági szakokat, a fizikus szakot is részben, nem a többi matematikus oktatást, és ezt a tanítási gyakorlatom alapján írom) Matematikus szakon viszont, ha nem érted meg teljesen akkor nem megy. Volt egy-két tétel, amit nem bizonyítottunk be, csak elmondták, de nagyon nem ez a jellemző. Az informatika nálunk két félév volt és nem feltételezték, hogy bármilyen előismeretünk van. Nem tudom, hogy mennyit változott ez az új rendszerbe, de ha jól tudom, akkor mindent megtesznek a tanárok, hogy megőrizzék a matematikus képzést, annak ellenére, hogy későbbi szakosodás van csak és már első évbe is külön csoportokat indítanak, hogy ne keverjék nagyon a matek tanár képzést a matematikus képzéssel és megmaradjanak az általam leírt előnyök.
2010. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

ELTEről írok.

ez az egyén képességeitől és beállítottságától is függ (ez alatt azt értem, hogy lehet, hogy valaki a matek egyik részében marha jó, a másikban meg messze nem annyira, és nem is érdekli az a rész). Van olyan, hogy combosabb anyagot kell megtanulni, de az túlzás, hogy nincs idő megérteni. Főleg, ha félév közben is átolvasod az órai anyagot, akkor abszolút követhető, de bele kell tenni a szükséges melót.

Ami viszont igaz, hogy úgyse lesz olyan, hogy téged minden érdekel, és amikor már olyanokat vesztek mélyebben, amiket a hátad közepére sem kívánsz, abba valóban nem fogsz annyi energiát beleölni, hogy korrekten átlásd az anyagot, csak le akarod tudni valahogy - kivéve ha nagyon szorgalmas vagy.


Info van valami minimális, tavaly volt arról szó, hogy kicsit erősítenék ezt az új hallgatóknál, mert sajnos elég gyenge a dolog, pedig hasznos lenne. Én például tervezem, hogy ha lesz egy kis szabadidőm, akkor megtanulok programozni magamtól. Ami viszont előny, hogy matek szak után ez azért nem fog várhatóan akkora nagy kihívást jelenteni. Azért az alkalmazott matematikusoknak szerintem azért csak jobban megtanítják valamelyest, mint nekünk sima (=elméleti) matekosoknak.


Angol nyelv marha fontos, de annyira nem jön elő még a BSc-n, a szakdolgozatodnál jöhet elő, ha angol cikkeket használsz hozzá. MSc-n aztán már lehetnek angol nyelvű óráid, ha külföldiek is felvették az órát, meg akkor már elvileg azért olvasgathatsz cikkeket, különböző olyan szemináriumokra járhatsz, amiken cikkeket kell feldolgozni, és előadni (ilyet elméletileg BSc-n is felvehetsz), akkor már úgy illene a vége felé már csak a szakdolgozat miatt is jobban belemélyedni valami témakörbe, ahhoz meg általában elengedhetetlen az angol.

Nem olyan nagy kunszt, az ember hamar felveszi a megfelelő terminológiát, és akkor végül is általában érthetők a szövegek egy magabiztos, jó középfokú angol szinttel is. Az angol előadások követése már picit nehezebb, de abba is belerázódik könnyen az ember gyakorlattal, mondom egy kellően stabil, magabiztos középfok szint kb, ami kell.

2010. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!