Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit keres egy mechatronika...

Mennyit keres egy mechatronikai technikus?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a tanulása?Érdemes ezt a szakmát választani?Jó feladatokat látnak el?
2010. okt. 18. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már második évemet taposom az egyetemen. Eddig eléggé érdekesnek tűnik. Ha szereted a gépészetet akkor neked való szakma. Nagyon sok a közös tantárgyunk a gépészmérnökökkel. Annyiban különbözik a gépészmérnöki szaktól, hogy ők jobban belemennek a részletekbe, néha agyonrágják a tananyagot, amire nekünk nincs időnk, mert mi ugyebár tanulunk villamosságot, elektronikát...egyszóval belekóstolunk a villamosmérnökök feladataiba is. Ezek mellett még programozni is tanulunk, de azt nem annyira magas szinten...csak gépi szinten amihez sok esetben elég a sima c is.

Hogy nehéz-e? Az egyetem mindenképp. Sok-sok matek, még több fizika. Akkor ezeket számtalan módon variáljuk, kombináljuk. A műszaki rajzot nem komálom (papíron), a 3d-s tervezést már annál inkább.

Az elhelyezkedésről nem tudok sokat mondani, csak amit nekem is mondtak, vagyis, hogy ez a jövő szakmája. Hát ez enyhén túlzás, de mindenképp nagyon modern. Intelligens gépeket tervezni, kivitelezni, áramkörüket megtervezni és üzemelni őket eléggé csodálatos.

Néha elgondolkodtam, hogy nem-e lett volna jobb ha sima gépészmérnökire megyek, ugyebár itt az ember csak kóstolgat mindenből. De ez sokkal jobb. Az egyetem úgyis csak az alapot adja amire majd a karrierünk során építhetünk.


szóval ha megy a fizika, a matek, meg a programozás...és egy kicsi kémia akkor csak ajánlani tudom. Hisz az emberiség egyre lustább, kényelmesebb és az intelligens gépeknek egyre több szerep jut.

2010. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha esetleg még lenne kérdésed nyugodtan felteheted.
2010. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!:D Te mérnökire jársz ugye??Melyik iskolába??
2010. okt. 23. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!