Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok fontos tovább...

Mit gondoltok fontos tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és nem akarok tovább tanulni mert olyan szakma érdekel, amihez nem kell. Egy csomóan azt mondják hogy akkor is tovább kéne tanulni, mert az fontos, meg majd később munka mellett nehezebb lesz. + Jó tanuló vagyok és úgy gondolják, hogy ha megtehetem akkor igenis menjek egyetemre. Szerintetek? Mit gonoltok róla?


Már eldöntöttem, csak érdekelne, hogy ki mit gondol a témában.


2010. okt. 17. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen szakmát akarsz?

milyen szak jöhet szóba továbbtanulásnál?

ez a 2 fontos kérdés

2010. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 splnd ***** válasza:

A továbbtanulás mellett és ellen annyi érv-ellenérv van, és egyszerűen olyan sok szempont alapján lehet levonni a konzekvenciát...én személy szerint a "jó pap is holtig tanul" elvet követem, de nem azért mert annyira szeretek tanulni, hanem mert egy érettségivel nem tudok mit kezdeni, és olyan aspektusai érdekelnek a tudományoknak, amelyekhez eddig nem volt szerencsém annyira mélyen, például középsuliba csak egy évig volt kémiám.


Nem árt, ha az embernek van diplomája, de lehet hogy sikeresen elvégzel egy büfészakot valami legalja iskolában, és kábé elb*sztál 3-5-x évet az életedből, másnak pedig akkor már munkahelye, felesége, bármije van...te pedig ott állsz egy papírral a kezedben amivel nem tudsz mit csinálni.


És amúgy is - szerintem minél többet tud az ember, annál többet "ér", a munkáltatók számára például biztos. Mondjuk a háromdiplomás, négy nyelvvizsgás, három OKJ-t elvégzett ember egy nyolcáltalánost végzettnél mondanom se kell, hogy mennyivel ér többet. Persze lehet ez fordítva is.

2010. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarsz tanulni. Ha van pénzed, akkor érdemes egyetemre járnod. Én eléggé szegény családban nőttem fel. 3-szor kezdtem neki az egyetemnek (tudtam mindent, csak pénz nem volt elég) némi kihagyással, és míg osztálytársaim vagy már végeztek, vagy szakmával valahol dolgoznak én ott tartok, hogy még mindig nincs meg a diploma, (lehet nem is lesz) alkalmi munkákból élek, és úgy érzem tönkretettem az életem, mivel többet akartam, mint amit a sors engedett.
2010. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell mindenkinek diplomásnak lenni, a fontos az, hogy olyan munkát végezz, ami boldoggá tesz. Mégcsak a fizetés sem ettől függ, diplomások kereshetnek jóval kevesebbet, mint másvalaki egy jó szakmával. Tanuld ki azt, amihez kedved van, ha később mégis egyetemre vágysz, megteheted, nem te leszel az egyetlen túlkoros.
2010. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!