Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik tantárgy alapú szakker...

Létezik tantárgy alapú szakkereső? (péda rá lent)

Figyelt kérdés

Létezik olyan kereső amivel úgy lehetne keresni hogy megadom hogy mi érdekel pl matematika és biológia és kidobja azon szakok, képzések listáját ahova ezek kellenek? Már egy jó ideje böngészem a netet de nem találok ilyesmit


előre is köszi a válaszokat.


2010. okt. 17. 20:51
 1/2 splnd ***** válasza:

Ne (csak) tantárgyak alapján dönts - de komolyan. A felsőoktatásban a tudományágak széles skálájáról fogsz tanulni, tehát ha te utálod például a közgazdaságtant és az EU-s jogot, attól még a matematika szakon találkozhatsz vele könnyedén. Persze ettől függetlenül az ember nyilván oda megy, ami érdekli, és ez így van rendjén, én csak arra próbálok rávilágítani, hogyha a tényleges pályaválasztáshoz kerülsz, akkor ne az alapján dönts, hogy mi az amit utálsz :) de ahogy nézem erről szó sincs hála istennek.


Konkrétan ilyen keresőt nem tudok, de a felvin vannak jó szakleírások, és ott be tudod határolni őket, illetve leírják hogy mivel lehet bekerülni, és egy idő után már fejből fogod vágni hogy milyen képzési területre mivel lehet bekerülni :)

2010. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag tantárgyak alapján szándékozom dönteni de így könnyebb behatárolni azon szakokat, képzéseket melyek nagyobb valószínűséggel felkeltik érdeklődésemet.Nyilván mindenkinek van olyan rész egy adott témakörben melyet ki nem állhat, de ha ez csak kis részben fordul elő akkor részemről elviselhető. Ez egy elég nagy döntés ahhoz hogy csak tantárgyak alapján döntsek, ezzel tisztába vagyok. Az oldalon már szétnézegettem többször is, elolvasva az eddig érdekeltnek tartott szakok leírásait de eddig sajnos nem jártam sikerrel. Azért köszönöm a választ. Egyébként elsősorban biológia és matematika érdekel.(A sorrend fontos :) ) Eddig az elképzelés molekuláris bionika volt de azt sajnos most túl összetettnek találom.(biosz,matek,fizika,kémia,info)
2010. okt. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!