Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet alapszakos diplomával...

Lehet alapszakos diplomával tanári mesterszakra felvételizni?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint pl. anglisztika alapszakos diplomával angoltanári mesterszak.

Egy csomó helyen azt olvastam, hogy csak mesterszakos diplomával lehet tanári mesterszakra jelentkezni, de néhány helyen eléggé mást írnak, ezért összezavarodtam. Mindenképp mesterszakos diploma is kell?



#egyetem #mesterszak #alapszak #rövid ciklusú tanári mesterképzés
2023. szept. 24. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet. Osztatlan tanárit kell végezni vagy mester után lehet menni egyszakos tanárképzésre.
2023. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Kétféle tanári mesterszak van, a 2 és a 4 féléves. A 2 félévesre igaz, hogy csak osztatlannal vagy tanári mesterrel lehet jelentkezni, mert annak az a célja, hogy egy újabb tárgyat taníthass. Például ha matematika tanár vagy, de szeretnél mellé fizikát. A 4 félévesre lehet jelentkezni bármilyen szakos BA diplomával, természetesen olyan tárgyra amilyen a diploma, például matematikai diplomával nem mehetsz idegen nyelv tanárnak.
2023. szept. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Le lettem pontozva, de 2017-től nem lehet már alapszak után 4 féléves tanári mesterre jelentkezni BA diplomával. Többen voltak az egyetemen, akik emiatt alapszakról átmentek osztatlan tanárira.
2023. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem, ez nem igaz. A párom pont most végzős a 4 féléves mesteren, sima BA diplomával.
2023. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Megkérdezhetem milyen alapfokú diplomája van? Mert azt tudom, hogy a Bolognai rendszer előtti diplomával lehet jelentkezni.


[link]


[link] én ezt néztem.


Abban biztos vagyok, hogy nyelvszakról csak mester után lehet jelentkezni egy szakos képzésre.


Több egyetem honlapján is megnéztem a tanári mestert és egyiknél sem írja a BA képzést. (Ha az nem pedagőgiai vagy tanítói.)


Ha tévedek akkor elnézést kérek.

2023. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont mostanában sokat változtatnak/tak a rövidciklusú tanárképzésen, bizonyos szakokra (főleg természettudományos tárgyak) lehet már a megfelelő alapszakos diplomával is jelentkezni.
2023. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Kérdezd meg a Tanulmányi Osztályon.
2023. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!