BME - biomérnök vagy vegyészmérnök?
A két szak közt vacillálok, ehhez kérném a nálam hozzáértőbbek segítségét :-)
Melyiket érdemesebb választani? Milyenek az elhelyezkedési esélyek az egyikkel illetve másikkal - ezen a téren kirívóak a különbségek? A biomérnöki tulajdonképpen leegyszerűsített vegyészmérnöki vagy épp ellenkezőleg?
Biomérnökök, vegyészmérnökök - hogy néz ki az órarendetek? Milyennek találjátok az oktatás színvonalát? Milyen a közösség? Ha néhány jótanáccsal el tudnátok látni a szakokkal kapcsolatban (pl. mi a húzós, mire érdemes jobban koncentrálni, satöbbi, bármi, ami eszetekbe jut, minden létező információra kíváncsi vagyok), azt megköszönném, elég nehéz a választás, mert alapvetően mindkettő érdekel :-)
Előre is köszönöm a segítséget!
Szia!
En a vegyeszmernokit csinaltam, de az alaptargyakat megcsinaltam biobol is mert erdekelt... Sok kulonbseg nincs is amugy az elso evben, es utana is at tudsz jelentkezni.
Ne vard hogy bion egybol egy csomo biologia lesz, az is a mernoki alapokkal kezdodik, es jo sok kemiaval :)
Az orarend eleg egyseges meg az elejen, de azt megcsinaljak nektek. Roviden: a heted tele lesz...
Ha tudok segiteni, irj nyugodtan, viszont en 2007ben diplomaztam, akkor meg az oteves kepzes ment, most a BsC MsC miatt sokminden meg lett varialva.
Elhelyezkedesi lehetosegek meg sztem vannak, speciel en a doktorit csinalom Franciaorszagban, utolso ev, mellette fel is vett az egyetem ugyhogy munka is...
Első: köszi szépen! Azt hallottam én is, hogy az elején még megegyezik szinte az órarend, de láttam, hogy a vegyészek mikro-makroökonómiát tanulnak, a biósok meg sejtbioszt, ami spec. nekem jobban tetszik. Ami azt illeti, kicsit valóban a bio felé húznék, mert ami igazán foglalkoztat, az a biotechnológia, a gyógyszerek és az emberi biokémia, hogy például sejtszinten "hogyan működünk", és ezt hogy befolyásolják a külvilágból érkező hatások, a táplálkozás, stb... Ezért néztem az egészségvédő szakirányt, ahol hasonlók vannak, de félek, hogy ezzel nehezebb lenne az elhelyezkedés. Bár a jelenlegi tanulmányaimnál biztos jobban járnék vele...
Az nagyon izgalmas, hogy Franciaországban doktorizol! Ösztöndíjjal mentél ki, vagy teljesen magánúton?
Abban is gondolkoztam, hogy a képzés után kimennék valamiféle továbbképzésre külföldre, megismerkedni a legfrisebb kutatási eredményekkel... Meg ott biztos több is a lehetőség (bár tudom, azt mondják, ott is recesszió van).
Ha nem titkos, milyen munkát kaptál az egyetemen? Kutatsz? Tanítasz?
Második: miért gondolod ezt, kifejtenéd picit, ha ráérsz? :-)
Azt ugye tudod, hogy a mikro és makroökonómia a közgazdaságtan egy része (sztem az ökológiával kevered, ha szó sincs erről akkor mea culpa) és azon a szinten, amin a vegyészeknek kell, kb vicc? :) középsulis vagyok, négy éve tanulom, és nehéznek nem mondanám, pedig eléggé elit szinten oktatják...
Soha ne egy vagy két tantárgy alapján dönts egyébként, főleg ne egyetemi szinten.
Szia, elso vagyok :) ha kicsit tovabb nezed az orarendet (ugyertem kesobbre) meg fogod latni hogy a mikromakro az a biosoknak is lesz, csak masodik felevben.
Tehat nem uszod meg ugy se :)
A sejtbiosz erdekes, igen, az az egy ami pluszban van biosoknak elso felevben. Az egeszsegvedo szakirany erdekes eppen, es epp eleg alaptudasod lesz az alaptargyakbol hogy akar azzal is el tudj mast is vallalni ha ugy hozza. En pl analitikan vegeztem, de a doktori temamnak koze nincs hozza)
Ja es ha gondolod, irj emailt, szivesen valaszolok meg ha erdekel, msnen is beszelhetunk akar
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!