Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az újságírói szakmához milyen...

Az újságírói szakmához milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogok felvételizni,de még nincs konkrét ötletem,hogy mi szeretnék lenni. Talán az újságírói szakma az,ami felkeltette az érdeklődésemet. Ha ezzel kapcsolatban tudna valaki segíteni (Milyen suli,végzettség kell,nehéz e,és a többi) akkor nagyon megköszönném.
2010. okt. 11. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én javaslatom (feltételezve, hogy nem gond Budapesten tanulni és komolyan akarsz tanulni): ELTE BTK és azon belül három szak:

1. Kommunikáció

2. Magyar

3. Történelem

és mindezek a 2. félévben szerkesztői minorral kiegészítve. Ha nekem kellene választanom, akkor történelemre mennék és felvenném a szerkesztői minort.


A történelem nem annyira nehéz, persze tanulni kell. A szerkesztői minoros órák nagyon jók. Persze az ELTE más kurzusaihoz viszonyítva írom le ezt.


Amit leírtam, az csak 1 lehetőség.


Egyébként ahhoz, hogy újságíró lehess, nem csak ez az út vezet. Lehet szakképesítés nélkül, vannak külön OKJ-s tanfolyamok, meg sok más is. Érdekes számomra, hogy például az ELTE TTK-s képzésein az alapdiplomát úgy állítják be, hogy azokkal szakújságíró lehetsz. Nekem erről nem egészen ez a véleményem, de tény, hogy ez is egy lehetőség.

2010. okt. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.:)
2010. okt. 15. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!