Hogyan lehet a hozzáértéshez papírod?
Ezeknek a 2 milliós tanfolyamoknak és OKJ-nek semmi munkaerőpiaci potenciálja nincs, ahol felsőfokú végzettséget kérnek ott EGYETEMRE gondolnak.
Annyit tehetsz hogy megosztod az eddig létrehozott munkáidat vagy a forráskódjait feltöltöd githubra esetleg deployolod cloudra és azt osztod meg a CV-ben mint referenciamunka (ez már önmagában többet ér mint egy bootcamp elvégzése). Vagy elmész és elvégzel egy proginfó vagy mérnökinfó BSc egyetemi képzést, ugyanis a diplomának már van munkaerőpiaci értéke.
Egyébként milyen programozási nyelvekhez és webfejlesztéssel kapcsolatos frameworkokhöz értesz?
"Szerinte nem kell végzettség ezekre a helyekre, csak bizonyítanod kell a tudásodat."
Egy junior pozícióra beérkezik körülbelül 200-250 önéletrajz egy multihoz. A HR osztályos hölgynek az a feladata hogy az önéletrajzokat szelektálja és kiválassza a lehető legjobb x jelentkezőt. Ha egy álláshirdetésben szerepel az egyetemi végzettség oda el is várják, ilyenkor a HR osztályos hölgy végignézi az önéletrajzokat hogy megfelelnek-e az elvárásnak. Pl: diploma van-e, nyelvvizsga van-e, az álláshirdetésben szereplő technológiákkal tapasztalat vagy projektmunka van-e. Ha valami hiányos akkor kukázzák az önéletrajzot, ha pedig minden megfelel akkor mehet a szakmai interjú részre a szakmai stábbal ahol bizonyíthatja a tudását. Egyébként semmi esélye még akkor sem ha egy vérprofi, mert el sem jut addig a pontig hogy behívják interjúra és szakmai feladatokat oldjon meg. A legtöbb multi így működik.
Kisebb fika cégeknél ahol nem szerepel az egyetemi végzettség ott lehet más a felvételi folyamat, de a fizu is töredéke általában mint amit egy multiban adnának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!