Megéri még jogi egyetemre menni, hogy az AI egyre több munkafolyamatot el tud látni?
Ezért fognak valószínű ügycsoportonként megtartani 1-2 hús-vér bírót. Ennyi bőven elég is. Nézd meg pl. a gazdasági bűnügyekkel kapcsolatban mekkora leépítések vannak a bíróságokon mióta mindent lát a NAV. Nem fog kelleni 10 bíró, elég lesz csak 1. Nem fog kelleni ennyi ügyvéd, mert a gép majd mindent megcsinál. Ügyész se kell, mert a gép összeszed mindent helyettük, közjegyző se fog kelleni, mert majd online hitelesíti valaki az ügyiratokat a központból. És nem akarlak elkeseríeni, de az emberéletek eddig se érdekeltek őszintén senkit sem. Nagyon kevés az az eleve altruista beállítottságú ember, akit érdekelnek mások, és az ügyfelekben nem a kétlábon járó pénztárcát látja.
50 évvel ezelőtt a mazőgazdaság falvakat, településeket tartott el, mindenkinek volt mit csinálnia. Az aratás igazi népünnep volt. Most 1 kombájn learat 50 hektárt egy nap, ül benne egy sofőr, a föld szélén áll 1-2 traktor 1-2-3 emberrel és ennyi.
Önkiszolgáló kasszák ugyanez. Miért gondolod, hogy a jog vagy a közigazgatás meg fogja úszni ezt? Nem kötekedek, nehogy félreérts, szomorúnak tartom a helyzetet. Én nem vagyok a technikai újítások ellenzője vagy ellensége, de szerintem nem tudjuk még, hogy mit szabadítunk, szabadítottunk magunkra ezzel a technikai fejlődéssel.
Politikus még mindig lehet jogászokból, különösen a legpofátlanabb ügyvédekből.
Az AI-tól függetlenül sem nagyon éri meg jogra járni, túltelített szakma. Ellentétben a pénztárosokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!