Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van ez annál, aki magánta...

Hogy van ez annál, aki magántanuló? (bővebben lent, fontos)

Figyelt kérdés

1 évre magántanuló leszek,mert súlyos pánikbetegségem és tömegfóbiám van,amit ezen az éven ki szeretnék kezelni.Úgy néz ki,hogy engedélyezni is fogják,viszont 1-2 dolgot nem tudok:

Fizetni kell a vizsgákra?Kb. mennyit?

Ha félévkor 1-es vagy,akkor "mi van"?

Hogyan/mikor tudom meg,hogy miből kell vizsgáznom?

Pontosan ugyanaz a követelmény,mint,azoknak,akik suliba járnak?

Be kell járni(kötelező vagy csak lehetséges?),abba az osztályba az órákra,ahova be vagy írva?(pl. hallottam,hogy valakinek úgy volt,hogy 10 órája volt egy héten)ez hogy van?nem elég,ha itthon megtanulom+magántanárokkal?

Előre is nagyon köszi a válaszokat. 15/L


2010. okt. 5. 22:27
 1/8 A kérdező kommentje:
és kb mennyi idő a kérelem beadása után,hogy mg. lehessek?
2010. okt. 5. 22:58
 2/8 anonim válasza:

én 4 éve magántanuló vagyok. vizsgákra nem kell fizetni, még nem voltam fél évkor 1es szal azt nem tom.. nekem levélben küldik, mikor, miből kell vizsgáznom. nem kötelező bejárni, de ha valamit nem értesz az a legjobb ha bemész. persze lehet hogy nálatok esetleg máshogy működik, nálam ennyi. (:

jah és beadtuk a kérelmet 1 hét múlva magántanuló voltam.

2010. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi:)

még írjatok légyszi

2010. okt. 5. 23:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem voltam magántanuló, de az osztályomból pár ember igen (sportolók). A vizsgákért nem kell fizetned, a követelmények pedig (természetesen) ugyanazok.

Az órákra bejárhatsz, de nem kötelező. (Legalábbis nálunk volt rá lehetőség, igaz, nem nagyon éltek vele).

2010. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kötelező lenne bejárni, akkor mégis mit jelentene a magántanulóság?

Félévi egyesnél nincs semmi, mért, a normál tanulóknál van? De azért ne az egyesre pályázz, mért lennél egyes? Fizetni nem kell, már mondták, hiszen az oktatás kötelező. A követelmény nyilván ugyanaz, de készségtárgyakból esetleg felmenthetnek, ezt még idejében tisztázd. A lebonyolítás néhány hét, az igazgatónak 3 napja van, hogy a kérelmet az önkormányzat gyámügyi osztályához továbbítsa, ők mondják ki a végső szót. A vizsgákról ha nem kapsz levelet, félév illetve évvége előtt legalább három héttel érdeklődj. De én a helyedben bejárnék, ugyanis a fóbiáknak az a megoldása, ha az ember szembesíti magát a fóbiája tárgyával, és egyre többször látja, hogy nem történik semmi. Ez a deszenzibilizáció, először 200 lesz a vérnyomásod, utána csak 150, utána már csak 130. Önmagában az orvos nem oldja meg, te vagy a fő tényező.

2010. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én még általánosban voltam magántanuló utolsó 3 évben (jó 10 évvel ezelőtt), de szerintem nem változhatott sok minden.

- vizsgáért természetesen nem kell fizetned.

- órákra nem kötelező bejárni (én soha egyen se voltam)

- félévkor egyes ugyanúgy nem számít semmit, mint ha nappalin járnál.

- a szaktanáraiddal neked kell konzultálnod a vizsgák tananyagáról. szóval senki nem fog neked küldeni semmit, bemész és megkérdezed őket egyenként. lehet hogy feladatsort készítenek, de akár szóban is vizsgáztathatnak. vagy kombinációban (pl idegennyelv)

- a vizsga időpontjáról azt hiszem kell küldenie a sulidnak hivatalos levelet, de inkább előzd meg a problémát és kérdezz rá.

- a követelmény, értelem szerűen teljesen ugyanaz, mint a nappalisoknak.

remélem válaszoltam minden kérdésedre. :-)

2010. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: azt még nem írtam, hogy én iskolafóbia miatt nem jártam be, és magától elmúlt. olyannyira, hogy most 24 vagyok és még mindig suliba járok. egyetem, nappali tagozat. :-P
2010. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:)
2010. okt. 6. 16:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!