Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 évesen ha nem megyek be a...

18 évesen ha nem megyek be a suliba kirúgnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a probléma, hogy mivel szeptemberben töltöttem a 18-at, ezért azt mondják köteles vagyok suliba menni, ez igaz? Ha nem megyek be megbüntetnek, vagy kirúgnak? Nem lustaság, hanem más dolog miatt kérdezem.


2010. okt. 5. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy 30 igazolatlan óra után kirúgnak a suliból. vagy valami ilyesmi, én nem tudom 100% pontosan sajna :/
2010. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

msot votl a tévében

eddig azoakt a szülöket akiknek a gyerek nem jrtá be suliba börtönbe zárták 1 időre msot már pénz birság van aszem

de ha 18at betöltötte akkor már nem köteles iskolába járni a "gyerek"

2010. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk meg pont multkor magyarázta a némettanár, hogy nehogy azt higgyük, hogy ha az iskolai tanév közben majd betöltjük a 18-at, akkor nem kell bejárni. Abban a tanévben még ha 18 is vagy, kötelező tanulnod.
2010. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

első vagyok megint

ha 18 alatt vagy, akkor először a családi pótlékot veszik el, utána még keményebb büntetések lesznek.

ha 18 fölött, ami ugye jelen esetben fennáll, elvileg kb 30 igazolatlan után kirúgnak, de szerintem ez iskolától IS függ.

remélem tudtam segíteni

2010. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak reméled, hogy tudtál. Annak van igaza, aki azt mondja, hogy még tanköteles. Ennélfogva ne reménykedj, nem fognak kirúgni, nem tehetik. Elveszik a családi pótlékot, pénzbüntetésre ítélnek. De egyáltalán: nem jobb végigjárni már ezt a hét hónapot, a szünetek levonásával összesen fél évet, és megszerezni az érettségi bizonyítványt, ami mindennek az alapja?
2010. okt. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem, igen
2010. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!