Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a környezetvédelmi...

Milyen a környezetvédelmi mérnök szak?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok róla hogy milyen , tapasztalatokat.Érdekelne ez a dolog és tetszik is.

És egyáltalán keresik az ilyen szakembereket?


2010. okt. 5. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Utolsó éves vagyok környezetmérnök szakon.

Nagyon sokféle dolgot tanulunk. A tárgyaink nagy része kémia vagy ahhoz kapcsolódó. Az analitikai kémián nagy hangsúly van. Alapozó tárgyak közt van biosz, fizika és matek, ezek 1-3 félévig mennek. Eddig kb. minden területről tanultunk, de leginkább a környezetvédelmi vonatkozásokról (energetika-->szennyezőanyag kibocsátások, környezetegészségügy, környezetgazdaságtan, kibocsátások csökkentésére használt berendezések...). Néhány tárgyból labor is van (szervetlen, szerves, analitikai kémia, elválasztástechnika, vegyipari műveletek, fizika).

Nyáron egy szennyvíztisztítással és ivóvízellátással foglalkozó cégnél voltam gyakorlaton. Ott mondta az egyik részleg vezetője, akivel találkoztam, hogy jó ez a környezetmérnök szak, de csak simán BSc-t végzett emberekkel nemigen tudnak mit kezdeni. Szükséges, hogy valamerre specializálódjanak (vagy a tanulmányok alatt -Diákkör, részvétel szakmai munkában stb. -, vagy az MSc során). Szóval bár én szeretem ezt a szakot, de MSc-re nem ezen fogok továbbmenni. Ha néhány álláskereső oldalon rákeresel, akkor ki fogja dobni, hogy milyen területekre keresik ezeket az embereket, általában a minőségbiztosításhoz.

2010. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
és körülbelül menyit keres aki ennek tanul?
2010. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!