Anglisztika: szakirányok között mik a különbségek?
Szia!
Az ELTE-n a szakirány és a specializáció nem ugyanaz. 2 szakirány van anglisztikán: angol (brit) és amerikanisztika. Az első két félévben nincs különbség köztük, ugyanazok a tárgyak vannak. A második félév végén kell választani, hogy a 3. félévtől melyik szakirányon akarod folytatni. Az angol az "alapértelmezés", a legtöbben ezen maradnak, amerikanisztikára pedig külön kell jelentkezni, oda kb. 70 főt vesznek fel.
A szakirányválasztástól teljesen függetlenül el kell végezni egy 50 kredites specializációt is, amire szintén a második szemeszter végén kell jelentkezni. Ez a specializáció lehet angol a médiában, üzleti angol, fordítói készségek, film és kultúra, VAGY pedig egy teljesen más bölcsész szak minor programja, tehát pl. egy másik idegennyelv minor.
1-2esnek teljesen igaza van, annyi kivétellel, hogy amerikanisztikára 50--55 embert vesznek fel.
Én ELTÉ-sként csak az ELTÉ-ről tudok nyilatkozni. Az előbbieket annyival egészíteném ki, hogyha elvégzed a fordítói specializációt, még nem leszel fordító, mesterre kell menni. Viszont a mesteren c1-es angol mellett az alábbi nyelvek közül egy b2-essel is rendelkezned kell: spanyol, francia, olasz, német. Ezért van az, hogy sokan nem a fordítói specre, hanem nyelvi minorra jelentkeznek. A spanyolon, a francián és a németen kívül minden nyelvből indul kezdőkurzus, viszont ezeket az alapozótárgyakat már az első 2 félévben fel kell venni. (ezt azért hangsúlyoztam ki, mert az a hidelem járja, hogy minden minor 2 éves, miközben a kismilliónyi minor közül csak 3-4 az, ami valóban 2 éves, a többinek alapozótárgya van). A specek viszont tényleg 2 évesek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!