Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnök vagy élelmisz...

Élelmiszermérnök vagy élelmiszer ellenőrzési technikus?

Figyelt kérdés

Mi a különbség a két szak között a végzettségi szinten kívül?


Engem főként labor munka érdekelne, van is a közelemben ilyen labor. Élelmiszermérnökként is van lehetőségem ilyen pozíció betöltésére?



2023. jan. 26. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Dolgozhatsz élelmiszermérnökként laborban, sőt laborvezető is lehetsz. Az élelmiszermérnöki egy 3,5 éves egyetemi képzés diplomát kapsz, míg a másik nevében benne van, hogy technikus ami általában egy éves képzés. Azzal is dolgozhatsz szerintem laborban, de komolyabb vezetői pozíciót nem tölthesz be vele. Ha kérdésed van, írj szívesen segítek hisz élelmiszermérnökként végeztem. 😁
2023. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha ilyen területen akarsz dolgozni komolyabb pozícióban, netán még válogatni is szeretnél az álláslehetőségek között, mindenképpen az egyetemi végzettség kellene, abból is MSc. Szerintem annyira nem keresett szakma, tudnak válogatni a jelentkezők közül, sok helyen a Bsc-t sem nézik emiatt sokba.
2023. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A technikus nincs olyan szintű, de hasonló munkakörben lehet vele dolgozni, mint mérnökként. Szerintem érdemes egyetem előtt elvégezni a technikumot, mert bepillantást nyersz erre a területre, hogy egyáltalán érdekel e. Tanulj szorgalmasan, mert az új rendszer szerint, ma minimum négyes lesz a technikus vizsgád, akkor biztos a helyes szakirányú továbbtanulás esetén.
2023. jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket, sokra értékelem.

Élelmiszerbiztonsági munkakörben szeretnék dolgozni (ilyen labor van a közelemben). Ide melyik végzettséggel van több esélyem bejutni?

2023. jan. 27. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy van több esélyed? Az attól függ, hogy milyen végzettségű embereket keresnek. De egyébként technikusként is bejutsz laborba, csak a fizetés is jóval kevesebb.
2023. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!