Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy a legegyszerűbb tanulni?

Hogy a legegyszerűbb tanulni?

Figyelt kérdés
írjatok módszereket lécci,köszi =)
2010. szept. 28. 15:23
 1/2 anonim válasza:
Vannak módszerek. Én leülök az asztalomhoz szépen kikészítem a másnapra tanulni valót és szépen sorjában megtanulom az anyagot és miután megtanultam, megcsinálom a könyv nélkül az írásbeli házit, hogy ott is gyakoroljak. Szóval rendesen be magolom az anyagot. De az is segít ha lefekvés előtt párszor elolvasod. Másnap többre fogsz emlékezni. Vagy írj magadnak jegyzeteket, amin kulcsszavak vannak és azokat megtanulva eszedbe fog jutni miről tanultatok, és mondatba tud foglalni. Remélem tudtam segíteni:)
2010. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon szoktam tanulni, inkább csak órán odafigyeltem és a dogáimat 3-4esre összekapartam. De érettséginél rendesen nekiálltam. Úgy csináltam, h csoportosítottam őket az szerint h miből mennyit kell és h mit kedvelek. MIndig azzal kezdtem amiből nem volt sok tanulni való vagy azzal amit szívesen tanulok. Soha ne olyannal kezdj amit utálsz mert lehet h nem lesz több kitartásod a többihez.

Ne magolj inkább ésszerűen jegyezd meg, kösd valamihez amiről beugrik ( de ne vicces vagy fura dologhoz mert az rosszul sülhet el ) a tanárok ma már nem szeretik ha szó szerint tanulnak a diákok. Jobb ha saját szavaiddal és ésszerűen tudod a leckét.

Nálunk egy ember tanult szó szerint és midnig megszivatta a tanár h össze vissza kérdezett tőle az anyagból és úgy nem ment neki, mert igazából nem is értette h mit tanult meg.

2010. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!