Mi motivál titeket arra, hogy egyetemre menjetek? Ma már egy villanyszerelő, ács, kőműves stb jobban keres, mint a diplomások, arról nem beszélve, ha saját vállalkozást csinálnak.
Gyenge fizikumú nő vagyok, nulla műszaki érzékkel. Így az ács, kőműves, burkoló, villanyszerelő kiesik, a sztereotipikus "női szakmákhoz" sincs elég kézügyességem, kreativitásom vagy gusztusom. (Fodrász, műkörmös, kozmetikus.)
Viszont egyetemen van szak, ami tetszik, így azt tanulom.
Hát nőként ezek a jól kereső szakmák sajnos nem játszanak, a nőiesebb (fodrász, műkörmös, mint ahogy fentebb említettek) szakmák pedig nem valók mindenkinek, köztük nekem sem.
Így maradtam az egyetem mellett, most csinálom a mester diplomámat közgazdasági irányzaton.
Már az alapdiplomámmal is rengeteg lehetőségem volt, viszont ez is pozitív dolog az egyetemeknél, hogy bármikor tovább fejlesztheti az ember a tudását (persze ezt a szakmáknál is lehet, de általában van egy vége).
Illetve szerintem, aki szeretne és olyan beállítottságú, diplomával elég nagy karriert lehet csinálni plusz ugye saját vállalkozást ugyanúgy.
Törékeny nőként nem gondolkodtam olyan szakmákban, mint ács vagy kőműves. Villanyszerelés vagy víz-vezeték szerelő munka is jár emelgetéssel, erősebb fizikai megterheléssel.
Számomra az volt a motiváció, hogy pl. felsőfokú végzettség nélkül nem vehetnék részt egy-egy projektben, nem vállalhattam voltam egy-egy pozíciót.
"arról nem beszélve, ha saját vállalkozást csinálnak"
Ez nem feltétlenül áldás. A legkényelmesebb és a legkevesebb felelősség mindig az, ha alkalmazott vagy.
Köszönöm a válaszokat.
Nőként, ha lenne érzékem hozzá biztos a felsorolt fodrász, műkörmös féleséget csinálnám, de itt talán nincs annyi választási lehetőség, mint a férfiaknál.
A nulla műszaki érzék kb semmit nem jelent. A legjobb barátomnál most csinálták a tetőt. Elég sokba került és sokáig is tartott, mégis pocsék lett. Úgy szóltak rá az ácsokra, hogy normálisabban kellene. De sok ilyen van, hogy nem nagyon értenek hozzá, mégis csinálják.
Ahogy előttem már írták, nőként ezek nem nagyon jönnek szóba, a "női szakmákhoz" (fodrász, körmös, stb.) meg nincs minden nőnek affinitása.
De férfiként is van, aki azt nézi inkább, hogy mit csinálna szívesen, még ha kevesebb pénzért is, mintha ács vagy kőműves lenne, és ha a kiszemelt területen diplomával lehet érvényesülni, akkor egyetemre megy.
Meg hát itt sokan az egekig magasztalják ezeket a szakmákat, de ezeket nem lehet nyugdíjas korig csinálni.
#7 Nagyvonalúan elintézte annyival, h nem lehet a fizikai munkát nyugdíjas korig csinálni, pedig ez legalább annyira fontos és kifejezésre érdemes szempont, mint az anyagiak.
Lehet, hogy egy kezdő állásban a fizikai munka jobban fizet rövid távon. Viszont a szakképzett munkákban van előrelépési lehetőség, újabb és újabb területekre tudsz elhelyezkedni, egyre magasabb fizetésért. Az irodai munkát meg jóval tovább bírja a szervezet és egészég károsodást is kevésbé okoz, mint hidegben, melegben fizikai munkát végezni.
A fizikai munkát 40-50 éves kor felett már egyre kevésbé bírja a szervezet. Valamennyire kitolható a leépülés, de olyan nagyon nem. A fizetés viszont nem változik a koroddal együtt. Nem fognak azért többet fizetni kőművesként, mert idősebb vagy. Inkább keresnek egy fiatalabbak olcsóbban. A munkaerő hiány miatt többet fizetnek mindenkinek, de a kora miatt nem. Szóval 50-60 evesként is ugyanannyit kereshetsz, mint más 20 évesen, de költhetsz többet gyógyszerre a nehéz munka miatt egyre erősebb fájdalmak miatt.
Fizikai munkásként az egyetlen lehetőséged előrelépésre, ha előbb csoportvezető, aztán cégtulajdonos leszel és már csak kiosztod és irányítod a munkát, nem neked kell csinálni. Embereket irányítani viszont már nem ugyanaz a szakma. Már csoportvezetőként sem ugyanaz, de az még valamennyire kivitelezhető a legtöbb embernek (legfeljebb vacak főnök lesz, akivel utalnak dolgozni). Cégvezetőként viszont már nagyon eltérő szakma, nagyon más feladatokkal, amibe bele kell tanulnod, hogy a cég jól működjön. Ha viszont egy jobban jövedelmező szakma mellett tanulsz bele a cégvezetésbe, akkor aránytalanul nagyobb jövedelmed lehet belőle. Akár már könyvelőként is, amihez diploma sem kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!