Bekerültem egy egyetemi felkészítő programba, de visszalépnék tőle. Milyen módon és hogyan közöljem ezt velük?

Figyelt kérdés

Van egy tehetséggondozó program ami érettségizett fiataloknak nyújt felkészítést az emelt szintű érettségikre/egyetemre való bejutásra és amibe bekerültem, de nem tudtam pontosan, hogy mit vállalok ezzel.


Sajnos teljes kötöttséggel járna. Nem lehet mellette sem dolgozni, sem mondjuk szakmát tanulni, mivel mindig rendelkezésre kell állni és ez így nekem nem oké. Kapnék ugyan egy viszonylag korrekt ösztöndíjat, de a mai árszínvonal mellett ez nagyjából 2 hétre elegendő összeg, megélni nem lehet belőle.

Amikor jelentkeztem ezek a dolgok nem voltak egyértelműek, csak felvételt követően közölték.


Ráadásul most, hogy eltörlik a kötelező emelt szintű érettségi feltételét, szerintem ennek a programnak a létjogosultsága már nem igazán aktuális.


Szerződést még nem írtam alá, ösztöndíjat sem kaptam még, úgyhogy jogilag nem vonhatnak felelősségre. Inkább csak morálisan érdekelne a dolog, mivel úgy érzem, hogy mások elől vettem el a lehetőséget, de végül nem élnék vele.


Hogy és milyen formában közöljem velük, hogy ezt a programot mégsem tudom vállalni? Írjak e-mailt? Menjek be személyesen egy ajándékkosárral sajnálkozva?



2022. aug. 31. 13:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

#9: Csak akkor válaszd a konduktor szakot, ha tartósan és véglegesen külföldön akarsz dolgozni. Egyrészt azért, mert a képzés maga gyenge: középszerűek az oktatók, idejétmúlt, korszerűtlen a képzés tartalma. A Pető-módszert értelmileg ép gyerekek fejlesztésére dolgozták ki; ehhez képest a cerebrál parézises gyerekek döntő hányada értelmileg sérült. Másrészt meg azért, mert itthon a Petőben, vagy bárhol máshol az országban, a beled is kidolgozod alacsony fizetésért. A gyerekek emelgetése miatt a legtöbb konduktornak 50 éves korára mozgásszervi panaszai lesznek. S a konduktor diploma normál óvodában vagy iskolában való oktatásra nem képesít. Ez rettentően beszűkíti a hazai elhelyezkedési lehetőségeidet.


Egyszóval csak tartós külföldi munkavállaláshoz éri meg ezt a 4 éves képzést végigcsinálni. Ott kapsz csak megfelelő támogatást, megfelelő munkakörülményeket, és anyagi elismerést.

2022. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő választ. :) Igen, a lehetőségekkel tisztában vagyok, de ezekkel együtt is boldogan tartok ki a konduktori hivatás mellett. :)
2022. aug. 31. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!