Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz a pszichológia szak?

Nagyon nehéz a pszichológia szak?

Figyelt kérdés

Akik pszichológiát tanulnak, nekik mennyire nehéz?

Azzal tisztában vagyok, hogy természetesen minden szak nehéz, nincs olyan hogy könnyű.

Mennyire leterhelő a tanulni ezt a tárgyat?

Azért érdekel, mert jog mellett gondolkodok egy párhuzamos képzésen és igazából nagyon érdekel a pszicho.


2010. szept. 24. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A jog mellett képtelenség még pszichológiát is tanulni, abba beleőrülnél. Nagyon nehéz a pszichológia szak, teljes körű odafigyelést igénnyel, nem lehet mellette még egy olyan komoly dolgot tanulni, mint a jog, mert két szék közül a padlóra esel, egyiket se fogott úgy tudni, hogy a végén tényleges eredményt kapj.
2010. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
*fogod
2010. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van... választanod kell. A kettő nem fog menni egyszerre. Még akkor sem, ha kiemelkedő képességeid vannak.
2010. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
89%

De van most aki ott van?

Vagy már elvégeztétek?

2010. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Párom jogász én gyógypedagógus-pszichológus vagyok. Hidd el a jog mellett te ne gondolkodj párhuzamos képzésben. A legszarabb jogi egyetemünk is elég tanulós.
2010. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Morals válasza:
100%

Szia kollega/ina!


Nem tudom hanyadéves vagy jogon, de ez sztem nem a legjobb ötlet. Én 1. és 2. évesen gondolkoztam párhuzamos stúdiumon, hiszen akkor még jogtöris tárgyaink voltak csak, és a másodév sem volt vészes. De 3. évtől egyre durvul a dolog, és nő az anyag- és tárgymennyiség is. De a legnagyobb gond nem ez, hanem a gyakornokoskodás. 2 egyetem mellett hol lehet melózni? :)

Sztem ez gyakorlatilag lehetetlen.

Egyébként ismerek pár embert, aki két szakon van, pl. jog-pszichó vagy jog-politológia, és egyik sem tud 3-as átlagnál jobbat produkálni. Egy vizsgaidőszakban kb 20 tárgyuk van, oszd el másfél hónappal. A srác pl. napi 3 tárgyból vizsgázott decemberben és csak a kávé-cigi kombó tartotta életben. A lány pedig, aki pszichót tanul 4 éve tapossa a jogot párhuzamosan és még mindig csak 2. éves tárgyai vannak.

Szal összegezve, hiába érdekel pl. engem is más szak, de nem lehet felsőbb évesként igazán jól teljesíteni két helyen. De pl. ha igazságügyi szakértő akarsz lenni, vagy ez érdekel, és jól bírod a strapát, akkor hajrá;)

2010. szept. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Lehet akkor csúszik a dolog. :)
2010. szept. 25. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!