Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsek tovább tanulást...

Hogyan döntsek tovább tanulást illetően?

Figyelt kérdés

Van valamilyen normálisabb pályaválasztási teszt? Kb blikk szintűeket találtam csak. Vagy bármi, ami támpont lehet a döntésben.

Ti hogyan döntöttetek? Leginkább azokhoz szól a kérdés, akik nem tudták egyből és hasonló dilemmában voltak. Azért vagyok bajban, mert leginkább semmi nem érdekel. A későbbieket, hogyha rosszul döntenék mennyire befolyásolja vagy mennyire tudom kijavítani?

Ne haragudjatok nem tudtam jól megfogalmazni, de remélem érthető.



2022. aug. 2. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Felvin is van teszt, az egész jó.

Írd le milyen tantárgyakat szeretsz, milyen hobbiaid vannak, mi az aminek szabadidődben is hajlandó vagy utánnanézni, milyen munkahelyen tudod elképzelni magad.

Szakot váltottam, nem dőlt össze a világ. Nem is igazán bántam meg, hogy elsőre rosszul választottam.

2022. aug. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

De a sima szakleírásokat is érdemes lehet olvasgatni.

Amúgy meg ne olyanokban gondolkodj, hogy mi a kedvenc tantárgyad a középiskolában, mert az nagyon sok szakon szinte semmit nem jelent. Azt gondold át, hogy milyen jellegű munka érdekel. Pl. egyedül vagy csapatban szeretnél dolgozni? Aktívabb, ronahgálós vagy irodai munka? Szereted a változatosságot, vagy inkább a megszokott dolgokat és a rutint kedveled? Fontosnak tartanád, hogy te magad oszd be az idődet, vagy megfelelne egy 9-től 5-ig tartó munkanap? Mennyire kommunikálsz jól idegenekkel? Mennyire tartod magad érzelmileg "stabilnak"? Könnyen megviselnek a nehézségek, vagy jól tűröd a stresszt, negatív életeseményeket? Hajlandó lennél az 5 év egyetemen túl évekig, esetleg évtizedekig folyamatosan képezni magad? Mi érdekel? Ismétlem, nem feltétlen az iskolában, hanem úgy amúgy. Van valami olyan hobbid, ami közben szinte mindig jól érzed magad? És igen, tény, hogy valamennyire az is számít, hogy melyik tantárgyakból vagy jól.

Nekem így leszűkültek a lehetőségek két, elméletben kissé hasonló, de gyakorlatban elég eltérő szakmára. Nálam végül a fizetés döntött, mert az egyik szak a tanári volt, az meg már akkor sem tűnt ideálisnak ebből a szempontból, így aztán nem azt választottam. Hazudnék, ha tagadnám, hogy fontosak az anyagiak. Közel sem ezt tartom a legfontosabb tényezőnek, de figyelembe kell venni, hogy sajnos vagy nem sajnos, de nem lehet mindenből megélni. Szóval mérlegelned kell a fentiek mellett azt is, hogy mennyire fontos számodra a magas fizetés.

2022. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen tanácstalan vagy, és meg tudod engedni magadnak, akkor érdemes lehetne egy pszichológushoz fordulnod, aki kérésedre néhány személyiségteszttel feltérképezheti, hogy mifelé kellene orientálódnod. Ennyi befektetést megérne, hogy ne lépj totális tévútra.
2022. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

(kettes vagyok)

Hármas, ezt amúgy tök jó, hogy mondod. Nem tudom, miért nem jutott eszembe, de a pedagógiai szakszolgálatoknál (elvileg, ha van rá kapacitás, stb.) van pályaválasztási tanácsadás. Ott is teszteket vesznek fel veled, csak azoknak a Blikkel ellentétben van azért alapja.

2022. aug. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából még van némi időm eldönteni, csak jellemzően nagyon nehezen hozok döntéseket attól tartva, hogy rosszul döntök, szóval jó előre ki akarom találni, hogy biztos jó legyen. Szóval egyelőre még nem, de ha végképp nem jutok semmire, akkor ez egy jó ötlet, köszönöm.

És nem fogalmaztam konkrétan a kérdésben, igazából sok dolog érdekel, de vagy nem eléggé, vagy nem lehet belőle megélni (leginkább ez). Például állattartás. Szóval ezt a tényezőt mindenképpen figyelembe veszem.

2022. aug. 2. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Igazából az a titok, hogy ha már döntöttél és jelentkeztél, akkor onnantól kezdve nem szabad rajta rágódni.


Szerintem nyugodtan fogalmazz konkrétan, lehet, hogy van olyan érdeklődési területed, amihez itt tud olyan lehetőséget, amire te nem is gondoltál. Én például úgy gondolom, az állattartásból meg lehet élni, sőt, a jövőben egyre inkább fontos lesz az élelmiszertermelés, egyre tudományosabb módszerek születnek, hogyan lehet növelni a kihozatalt, amihez egyre több tudásra lesz szükség.

2022. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
* amihez itt tud _valaki_ olyan lehetőséget
2022. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen totál ötlettelen voltam én is. Nem voltam rossz tanuló egyáltalán, tudtam volna választani, hogy merre szeretnék menni, de azokhoz az osztálytársaimhoz képest, akik pl. orvosok vagy mérnökök lettek, én mégcsak hasonló lelkesedést, vágyat sem éreztem semmilyen szak, pálya iránt...így végül matekból emelteztem és közgazdásznak jelentkeztem (szülői és tanári javaslatra, akik természetesen szintén nem tudták kitalálni helyettem, hogy mi akarok majd lenni, így ez lett). A szakom tele volt hasonló ötlettelen emberekkel. Végül szinte mindenki elvégezte (én is) és kevés kivétellel egész jó karriert futottunk be mindannyian, én legalábbis nem bántam meg egyáltalán, menet közben megjött hozzá a kedvem, a szak után további, szakmába illő képzéseket (mesterképzést és még pár mást) is végeztem. Aztán néhány év elteltével, 27-28 évesen éreztem úgy, hogy a jogi egyetem érdekel, mármint TÉNYLEG érdekel, így elkezdtem a jogász képzést levelezőn, amelyet jelenleg is folytatok, egyelőre még csúszás nélkül, jó eredményekkel. Bizonyos tekintetben még jobb is, hogy a tananyagot nem 18 éves fejjel sajátítom el, jártam be a nappalisokhoz is pár órára korábban és nekem ~tíz évvel idősebbként ez szerintem egészen más élmény volt (jó értelemben).
2022. aug. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Állattenyésztésből meg lehet élni. Magyarországon elég sokan élnek ebből. A gond inkább az, hogy egy elegendő jövedelmet nyújtó méretű állatfarm-gazdaság kialakításához komoly kezdőtőke kell. Fel lehet venni fiatal gazda pályázaton 40 ezer euró vissza nem térítendő uniós támogatást, aminek 3/4-ét előre megkapod, de ez egy életképes magánvállalkozás elindításához a nulláról indulva önmagában kevés. Szóval ha szüleidtől vagy rokonságból tudsz kölcsön kérni pénzt az induláshoz, akkor ezt nem zárnám ki a helyedben. De persze fel kell vállalnod, hogy a hétvégéken is dolgozni kell, és szabadságra is bajos elmenni, mert az állatokat soha nem lehet otthagyni.
2022. aug. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!