Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önköltségesből állami újrafelv...

Önköltségesből állami újrafelvételivel, tárgyelfogadással lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek egy szakot önköltségesen, közben újraérettségizem/nyelvvizsgázom, majd a következő felvételi időszakban újrafelvételizem ugyan oda, csak államira, és felvesznek, (tehát teljesítek egy teljes évet önköltségesen) akkor a már teljesített tárgyaimat el tudnám fogadtatni, folytathatnám a képzést államin, a második évet megkezdve? Vagy automatikusan az újra felvételi miatt elsőéves lennék, elfogadtatnám a tárgyaim de várnom kéne egy évet, hogy továbbmenjek?

2022. júl. 27. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek, elfogadtatod a tárgyaidat és az új felvételkori mintatanterv szerint haladsz. Látni fogod, hogy mi van neked már meg, miket hirdetnek meg adott félévre és úgy haladsz tovább. Valszeg hamarabb végzel.
2022. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg még csak tárgyelfogadási kérvényt sem kell ez esetben benyújtanod, mert a Neptunban rögtön teljesítettként fognak megjelenni a tárgyaid, hiszen azonos intézmény azonos szakán leszel. De az biztos, hogy semmit nem kell várnod, azonnal folytathatod másodéven.
2022. júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom melyik szakról van szó, de ha ugyan arra a szakra szeretnél ismét jelentkezni, szerintem egyszerűbb, ha jól tanulsz és van lehetőséged átkerülni. Ez mellett, ha egyéb szakmai dolgokon is részt veszel, akkor ösztöndíjat is kaphatsz önköltséges hallgatóként, sőt, van olyan egyetem, ahol ha jól tanulsz akkor az önköltséges díjat vissza is kaphatod. De én szerintem nagyobb teher újra érettségizni, mint jól tanulni, esetleg versenyeken vagy szakkolégiumban részt venni. Szóval szerintem hajtsd meg az évet és ha igazán akarod, menni fog. Szurkolok neked, bármi is lesz!
2022. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ez nincs minden egyetemen így. Nálunk önköltséges hallgató még akkor sem kaphat ösztöndíjat, ha színkitűnő. Első évben pedig gyakorlatilag semmi esély tudományos munkákba bekapcsolódni, mert akkor még az oktatók nem veszik komolyan az embert. Végül pedig az önköltségesről az államira való átsorolódás jó tanulmányi eredmény alapján sem olyan egyszerű, mert közvetve attól függ, hogy az államis hallgatók az adott évben hogyan tanulnak. Ha nem sok olyan van egy adott évben, akinek 3,5 alatti az átlaga, akkor bizony kimondottan nehéz átsorolódni. Egy érettségire felkészülni, különösen egy olyan tárgyból, amelyet az egyetemen is hallgatott valaki, sokkal biztosabb út. S veszteni sokat nem veszt az ember vele (a vizsgadíjon kívül).
2022. júl. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal csak akkor vennének át önköltségesből államira, ha a felvételhez kellő (államilag megszabott) pontszámom is meglenne a jó átlag és kreditek mellett. De az nincs még meg, ezért kell valamiből pár pontot szereznem.
2022. júl. 29. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez nagyon érdekes! Én első évben átkerültem államira, ez mellett versenyeken vettem részt (nem olyan munkában ami tudományosabb és már egyetemi oktató kell hozzá és több szakmai tudás, hanem vannak diák versenyek is...),például vannak szimulációs versenyek, amihez még kezdő tudás is elég... Ez mellett szakkollégiumnak voltam a tagja. De mindenki eldönti, kinek mi a könnyebb, én tuti inkább felkutatnám az adott iskolában rejlő lehetőségeket és megnéznék minden ilyet. Azért minden egyetemnek van szakkolégiumja vagy egyéb hallgatói csoportja, amiben részt tud venni a hallgató, aki keresi a lehetőségeket. De mindenki döntse el maga, én csak felhoztam, hogy van ilyen lehetőség is, és nem kell újrafelvétellel és elfogadtatással szenvedni. De szurkolok, hogy sikerüljön elérned, amit szeretnél! 😊
2022. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az 5ös válaszodra: Ez nálunk csak akkor van, ha át akarsz jelentkezni másik egyetemre vagy karra. Te ugyan azon az egyetemen és szakon akarsz államira átjutni, nem? Ilyenkor nincs ilyen, hogy el kell érned a felvételi pontot, mivel az első év utáni átlagodat nézik és nem a felvételi pontokat. Második félév után rá kell nyomni neptunon hogy át akarod kérni magad és július végén vagy augusztus közepén meghozzák a döntést, hogy sikerült-e. De egy év után már az átlag számít.
2022. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ugyan azon az egyetemen, karon, szakon mennék tovább, csak önköltséges helyett államiban. Hétfőn próbálom majd elérni a TO-t, hogy ez azon az egyetemen (BGE) hogy működik, mert örülnék, ha valóban nem kéne újrafelvételivel szenvednem.


Ha már itt tartunk:

6# Tudnál esetleg segíteni, hogy hogyan kezdjek ezekbe bele? Nagyon is nyitott lennék versenyekre, szakkoli tagságra, egyszóval mindenre, ami többé tehet. Az előző szakomon tényleg 0 szakkoli, de még jóformán versenyek sem voltak, még felsőbb éveseknek sem igazán, nem volt közösség, előrelépés, fejlődés, ezért is váltok részben.


7# Utánanéztem a suli honlapján, 3,0-ás átlagot kell elérni, hogy ne soroljanak önköltségesre. Visszafele azonban a megüresedő állami helyekre veszik fel a legjobb átlagú önköltségeseket, ami valljuk be, nem egy életbiztosítás így. Ki tudja hányan lennének jobb átlagúak nálam, hány hely üresedik meg egyáltalán... Sokkal biztosabbnak érzem ezt az újrafelvételis dolgot, hiszen ott sokkal több hely áll rendelkezésre.

2022. júl. 29. 23:16
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Bizony igazad van az átsorolás esetlegességét illetően. Nemrég épp ezen a fórumon panaszkodott egy hallgató, hogy 4,2-es átlaggal sem sorolták át államira. Különösen hogyha valóban úgy van, ahogy írod, hogy nálatok csak a 3,0 alatti átlagú államisokat sorolják át költségtérítésesre. Azért a 3,0 átlagot elérni egy egész tanévben nem művészet, s persze ha valaki tudja az őszi félév eredményei alapján, hogy veszélyben van az állami támogatása, akkor mindent megtesz, hogy elkerülje az átsorolást. Például a tavaszi félévben felvesz könnyű, szabadon választható tárgyakat, amik felhúzzák az átlagát, vagy direkt nem vesz fel egy dögnehéz tárgyat. Sokat lehet trükközni az átsorolás elkerülése érdekében.
2022. júl. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez az újrafelvételizés azért rizikós is tud lenni. Mi van, ha nem fogadják el a tárgyakat, újból kell néhányat csinálni? Ők, legfeljebb passzív félév, de én is biztos meghúznám a tanulást, s nem szórakoznék újbóli felvételivel.
2023. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!