Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanári mellett...

Osztatlan tanári mellett mennyire megoldható heti 20 óra munka?

Figyelt kérdés
Később majd akarok korrepetálni, de még nem első évben.
2022. júl. 22. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mi a 2 szakod?
2022. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Gyakorlatilag képtelenség, két okból is:


1. Az órarended félévente változni fog. Bámikor lehetnek óráid hétköznap reggel 8 és este 7 között. Akár péntek délután négykor is kezdődhet egy duplaórád. A gyakorlatokra, amik az órák kb. felét jelentik, pedig kötelező bejárni, különben nem teljesíted a tárgyat. S nincs az a munkahely, amely hajlandó volna alkalmazkodni ahhoz, hogy ebben a félévben hétfőn és szerdán délután érsz rá, a következőben pedig kedden és csütörtökön délelőtt.


2. A félévek szorgalmi időszakjainak utolsó két hetében és a vizsgaidőszakban, vagyis félévente kb. két hónapban nem lesz időd és energiád, hogy 20 órát dolgozz. Beadandók vannak, zárthelyikre és vizsgákra kell készülni. Örülni fogsz, ha mindent teljesítesz még munka nélkül is.


Én az egész egyetemről egyetlen osztatlan tanárszakosról tudok, aki félállásban kényszerből dolgozott, mivel kellett neki a pénz. Ennek az lett az eredménye, hogy rendszeresen bukta a tárgyait, s végül két év után ki is hullott az egyetemről, feladta.


Egyszóval azt ajánlom, ne próbálkozz ilyennel, mert te is így járhatsz. Az első félévet csináld végig munka nélkül, s akkor majd látni fogod, hogy emellé nem fér be egy félállás. Amit maximálisan vállalni lehet az a szombatonkénti diákmunka, vagy pedig 2-3 magántanívány. Több egyszerűen nem fér bele. De erre magad is rájössz majd az első félév végigcsinálása után.

2022. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon. A tanárisok órarendje elég sűrű. Korrepetálással, vagy hasonló rugalmas munkával (tehát ahol te osztod be az időd, és nem egyhuzamban sokáig tart a műszak) jársz a legjobban még.
2022. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Bele. Nem kell ennyire megijeszteni, nem egy nehéz szak. Nalunk mindenki dolgozik/korrepetal, ami csak belefér. Van aki több napot hétköznap ejszakazik. Tudni kell melyik a fontos targy melyik nem sakkozni, hogy jossz ki kreditben, mit kell megtolni mit nem. Hozzateszem a tanuló aki tobb napot ejszakazik 5,0 feletti atlagot produkal x-es targyak nelkul. Es nem egy zseni..a lenyeg az időbeosztas, eloregondolkodas mérlegelés.
2022. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát én is gondoltam, hogy nem fér nagyon bele. Talán diákmunka, ott olvastam olyat, hogy heti 15 óra vagy alatta, bár kevesebbet is fizet.

Nem vagyok feltétlenül mindenáron rászorulva, de anyagilag még a szüleimre szorulok, mondhatni anyám fizeti mindenemet (apámat hagyjuk, elváltak a szüleim, nagyon spórolós), és habár normál anyagi helyzetű családból származom és a szüleim sem keresnek rosszul, jó lett volna egy kis saját pénzt szerezni, félretenni vagy nem mindenre anyámtól pénzt kérni.

Nyelvszak amúgy. Csak nem tudom hogy így első félévben, első évben mennyire vagyok “alkalmas” korrepetálásra, habár beszélem a nyelvet, van belőle emelt érettségim, nyelvvizsgám, azért még közel sem vagyok tanár, sőt.

2022. júl. 22. 15:59
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Én is korrepetáltam első félévtől, persze nem rejtettem véka alá hogy csak hallgató vagyok, és feleannyit se kértem mint egy diplomás tanár. Tapasztalatszerzésnek kiváló. De ne vállald túl magad az elején, tapasztald ki, mennyire bírod az egyetemi tempót.
2022. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mondjuk ilyen 2000 forint egy óráért reális? Ugye rendes tanárok szoktak 4000-től kezdődni, de inkább több.
2022. júl. 22. 16:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nyelvszakos voltam, viszont így is minden nap voltak kötelező óráim. Tanárszakosoknak pedig még jóval több. Páran dolgoztak mellette, de főleg tanítottak, vagy volt aki az operában az adott nyelven idegenvezetőként dolgozott. De ő nagyon okos volt. Szerintem előbb nézd meg, hogy te hogy bírod.
2022. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Én 3 éve 2500-ért adtam órákat.
2022. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy efózol(ahol magadat osztod), vagy korrepetàlsz, és ott meg fogod tudni oldani azt, hogy néha-néha dolgozz.

Mikor úszómester voltam, ott volt sok tanárszakos kolléganőm, mi is efóztunk, magunkat osztottuk.

2022. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!