Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mitől függ, hogy valakit...

Mitől függ, hogy valakit felvesznek e önköltségesen fogorvosi karra (a helyeken kívül )? Van erre valami szabály? (sajnos erről a felviben nem találtam semmit, csak azt láttam hogy változó hány ember kerül be)

Figyelt kérdés

Sajnos idén úgy alakult,hogy kb 10 pont híján kicsúszok az államiról (PTE-FOK , 410 pontom lett , kegyetlen rossz biosz->66%) És átlagban Pécsre olyan 420 körül szokott lenni .. Előre elnézést kérek, ha bonyolultan teszem fel a kérdést, de fizetősre elméletben elég lehet az is,ha valaki az előre meghúzott minimum ponthatárt ( fogorvosi esetén 380 pont) eléri ? Lehet esélye valakinek így 410 ponttal fizetősre bejutni, vagy csak jövőre egy jobb biosz érettségivel?):):) (anyagi részt most ne firtassuk, az mindenkinek magánügy)


Várom kedves medikák/medikusok válaszát akik szánnának a válaszra pár percet <3 :))



2022. júl. 15. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Elsődleges feltétel, hogy megjelölöd a szakot önköltségesen is. Azt megtetted? Mert nem úgy van, hogy ha megjelölöd államin, és nem jutsz be, akkor automatikusan államira kerülsz.

Ha egyéb feltétel nincs (például alkalmassági vizsga), akkor csak a pont számít. Az önköltséges helyek száma sem végtelen, így ott is van egy rangsor a pontok szerint, mint az állami helyeken. De valószínű, hogy a 410 pont elég lesz az önköltségesre.

2022. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, megjelöltem az önköltségest is.. Köszönöm a válaszod:)
2022. júl. 15. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Ha megnezed a fogorvosin minden evben magasabb a fizetos ponthatara mint az allami..Potfelvetelin pedig nem szoktak inditani, csak altalanos orvosit. Ott viszont egesz nagy kulonbsegek szoktak lenni, arra siman lehetne eselyed szerintem, ha nem ragaszkodsz a FOK-hoz.

Remelem nem irtam hulyeseget 2 eve ugyanezt a kört jártam én is csak általános orvosival, de nem hinném hogy nagy változás történt azota

2022. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

„Remelem nem irtam hulyeseget”


De, rohadt nagy hülyeséget írtál. Az államin valószínűleg azért nagyobb a ponthatár, mert kevesen jelentkeztek, és azoknak annyi a pontjuk. Például ha 1 ember jelentkezik 450 ponttal és felveszik, akkor a rendszerben a 450-es ponthatár fog megjelenni, annak ellenére, hogy bőven lennének még szabad helyek. Tehát az a ponthatár nem releváns.

2022. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ohh elnézést kedves 4-es. Bár szerintem írhattál volna normálisabb stílusban. Így viszont már engem is érdekelne, hogy miért pótfelvételin sikerült csak bejutnom, mikor beírtam a fizetős helyet is a rendes felvételin is? Köszönöm, ha elmagyarázod.
2022. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 pont hogy nincs igazad. Nem az a szitu hogy 1 ember jelentkezik akinek 450pontja van, hanem van pl 5 hely amire az 5 legjobbat veszik fel es igy lesz 450 a ponthatar. Ezek az emberek azert mennek fizetosre mert nincs mar allamilag tamogatott felevuk/nem akarnak magyarorszagon dolgozni. Ezert magasabb mindig a fizetos ponthatara.

#3 valoszinu azert jutottal be, mert abban az evben fizetos szak nem indult vegul ( azaz a ponthatar mellett n.i. volt kiirva) aztan vegul a megis megmaradt szabad helyeket feltoltottek potfelvin, ahova mar eleg volt a pontszamod es indult is az adott kepzes. Igy abban valoban igazad van, hogy nagyobb az esely potfelvetelin bekerulni, hiszen az adott kepzes csak ott indul altalaban.

2022. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

#5, nem értem, hogy mi bajod van, én csak arra reflektáltam, amit te írtál.

Én sem értem, hogy hogyan sikerült csak pótfelvételin bejutnod, az eredetin pedig nem, mivelhogy a pótfelvételin a még szabad helyekre lehet jelentkezni. Tehát ha egy szak nem telítődik, akkor annak a helyeit hirdetik meg újra.


#6, megkérlek, hogy értelmezd úgy a szöveget, ahogyan le van írva. Nem azt mondtam, hogy MINDIG így van. Egyébként meg ritkán vesznek fel csak 5 embert alapképzésre, a kevés hely inkább mesterképzésre jellemző. Az már jellemzőbb, hogy egyébként nem népszerű szakokra 1-1 ember jelentkezik magas pontszámmal, és akkor is az ő pontja kerül be a statisztikába ponthatárként.

2022. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok köszönöm szépen 6-os tényleg így volt, már emlékszem. Hiába meghirdették a fizetőst végül nem indult, aztan potfelvetelin megint meghirdették es sikerult bekerulni.


Kedves kérdező egyébként nézd meg az elmúlt éveknél a fizetős képzéseket meg a pótfelvis ponthatárokat is és letisztázódik a dolog. Nagyon sok sikert neked!

2022. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


#3.. Kedves 3-as válaszoló.. Megkérdezhetem hány pontod volt amikor nem vettek fel normál felvételi eljárásban a fizetősre??



Illetve mi lehet annak az oka, hogy nem indul egy szak (pl fizetős fok) ha van rá igény ?

2022. júl. 15. 20:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Engem Debrecenbe vettek fel, ott 426 volt a ponthatár államin 2019ben, nekem pedig 418 pontom volt. Fizetős nem indult, így ott nem volt ponthatár. Abban az évben 410 körül volt a pótfelvételis ponthatár. A pécsit sajnos nem tudom nekem az nem volt opció a távolság miatt. Plusz ne felejtsd el hogy én AOK-on vagyok, a FOK-os ponthatárokkal annyira nem vagyok tisztában.

Azt, hogy miért nem indult pl fizetős fok nem tudom, én arra tippelek, hogy nincs rá kapacitás. De nyílván ez nem törvényszerű minden évben megvan rá az esély, hogy indul.

Ha fizetősre kerülnél be egyébként írj nyugodtan, azóta én már államin vagyok, lehet tudok egy két jó tanáccsal szolgálni a tanulás mellé.

2022. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!