Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulnátok szakácsnak? Bővebbe...

Tanulnátok szakácsnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Már van 3 szakmám. Fodrász, eladó, és boltvezető. Szeretném letenni a szakács tanfolyamot is. Szerintetek? Aki elvégezte nehéz volt? Hány hónapos? Köszi a segítséget.
2010. szept. 20. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem volna szakácsnak menni, de sajnos drága volt a tanfolyam, és arányaiban elég keveset nyújtott az iskola. Így most boltvezető leszek.
2010. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egy időben az akartam lenni, de végül el sem kezdtem. A normális papírt adó szakácsképzés 3 év, de ált. pénzbe is kerül, amit én néztem ott félévente 25000 volt, de az alapítványi suli volt.

Miért akarod elvégezni? Ha ebből akarsz élni, mert a másik hárommal nem tudsz elhelyezkedni akkor ezzel érdemes, de ha csak hobbiból akkor keress valami pár hónapos tanfolyamot.

2010. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem tanulnék szakácsnak, mert nem igazán családbarát munka. Sokat kell hétvégén, ünnepnapon, illetve este dolgozni, nekem pedig ez nem férne bele, főleg hogy van is már családom.


Amúgy az öcsém szakács, nem mondanám nagyon nehéznek, de persze nem is azt jelenti, hogy el lehet lazázni. De normális ésszel meg lehet csinálni elég könnyen.

Az árakat és az időtartamot nem tudom, mert a testvérem szakiskolában szerzett szakács bizonyítványt, mármint ő ilyen suliba járt középiskolába.

2010. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A fiamat fizettembe itt szakács szakmára jó 5 évvel ezelőtt.Ezek nem voltak a munkaügyi központtal szerződésben,igy nem tudott támogatáshoz jutni.Akkor kp:150ezret fizettem be,plussz,volt,hogy délelőtt is volt óra,vagy mühelyi oktatás.Tehát dolgozni melette el sem tudott menni,az nekem plussz költség volt.Elhelyezkedni lehetlen,mert a hirdetésekben gyakorlott szakácsot keresnek.Azonkivül csak 4 órában szeretik bejelenteni a delikvenst,dolgozni végkimerülésig kell.A másik nem is biztos,hogy a végén még fizetést is kap az illető.Ünnepnap,szombat,vagy vasárnap itt nem ismerik.Szabadság nuku,mert a törvényt nem ismerik,van,hogy a vállalkozó megkérdezte,hogy a nyugdijasnak jár szabadság?Robotmunka,fizetés még köszönő viszonyban sincs vele.Ennyit a szakácsságról.
2010. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!