Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mérnökön belül milyen...

A mérnökön belül milyen szakok vannak?

Figyelt kérdés

Valaki össze tudná foglalni hogy milyen területei vannak?

Pl villamosmérnök stb. Az összes fajtáját szeretném tudni, mert nem nagyon vagyok képben.

Egyébként szeretnék mérnök lenni, több területe is érdekel, csak még nem találtam meg a leginkább hozzám illőt. Az is fontos még, hogy lány vagyok, és szerintetek ez mennyire nőies szakma? Találnék olyat köztük, amikben nők is szívesen dolgoznak? Ha van itt valaki olyan, aki mérnöki szakot tanul, vagy végzett, írjatok kicsit a tapasztalataitokról, mit választottak és miért.



2022. máj. 15. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Előszőr azt dönts el mitszeretnél csinálni és mivel foglalkozni. Ehhez válasz szakot és ne forditva.

2022. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus mérnöki szakok a következők:

- építész

- építő

- gépész

- vegyész

- villamos


Ezekből persze kiágazott egy csomó további szak (járműmérnök, környezetmérnök stb.), úgyhogy tényleg érdemes elolvasnod a #1 által linkelt szakleírásokat.


A leginkább "nőies" szakok (legalábbis a hallgatók aránya alapján) a vegyész- (környezetmérnök, biomérnök stb.) és az építészmérnök. De ez ne befolyásoljon semmiben, ugyanúgy remek gépész- vagy villamosmérnök is lehet egy nő, csak éppen kevesen gondolnak rá (nagyrészben azért, mert alig van női gépész- és villamosmérnök, szóval ez egy öngerjesztő folyamat).


Ahogy #1 is írja, gondold végig, mi érdekel, miben vagy jó, mivel foglalkoznál szívesen, és az alapján válassz szakot! Szereted a kémiát? Legyél vegyész! Már az óvodában is fogaskerék volt a jeled és szívesen bütykölsz? Irány a gépészkar! Jól ment az elektromosságtan, érdekelnek a kütyük és a programozástól sem riadsz vissza? Menj villamosmérnökire! Nyilván ezek kiragadott példák és mondatok, de szerintem érted, mire gondolok :)

2022. máj. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha napi 8 órában szeretnél normálisan bejelentett bért ami magas is egyben jó munkakorulményekkel akkor a gépész, mechatronikai, villamos ès ITs mérnök szakmákat ajánlom. Közlekedès, èpìtő-épìtész, környezet, agrár és élelmiszer mérnök szakok sajnos kevésbé jók, azokat egyáltalán nem ajánlom.
2022. máj. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!