Mi a menete annak hogy valakiből vadászpilóta váljon?
Sziasztok! Nagyon szeretnék vadászpilóta lenni, kiskorom óta ez az álmom. Jövőre érettségizem, így lassan ki kellene alakulnia egy konkrét képnek hogy pontosan hogy kéne tovább menjek. Kíváncsi lennék, hogy az egyetemen milyen szempontokat vesznek a leginkább figyelembe? Úgy tudom, a fizika és a matematika fontos ehez, de sajnos fizikát nem tanulunk, (rendész szakon tanulok), matematikából pedig közepes tanuló vagyok, nem tudom, ez elég-e. Illetve most tettem le az angol középszintű előrehozott érettségit, tervezem a felsőfokú nyelvvizsgát. Ezt a három dolog úgy tudom elég fontos hogy menjen.. Olvastam hogy elvileg nem szabad hogy legyen tömött fogam. Ez tényleg így van? Esetleg valaki aki hozzá értő tudna nekem erről mesélni hogy egy picit tisztább legyen a kép? Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!
17/L
“ sajnos fizikát nem tanulunk, (rendész szakon tanulok), matematikából pedig közepes tanuló vagyok”
Akkor nem fog menni.
Kőkemény matematika és fizika tudás kell.
Műszaki egyetem. És persze alkalmassági.
Olvasd el, figyelmesen:
Mielőtt bármibe is kezdesz, menj el alkalmasságira. Pl. ha a akár csak 0,25 dioptriát is változott a szemed, már kiszórnak. És még van pár kritérium.
Mielőtt beleugrasz a műszaki egyetembe, vagy bármilyen pilótaképzésbe (nem két filléres OKJ-król beszélünk!), tisztázd, hogy fizikailag alkalmas vagy-e.
Azt már meg sem említem, hogy a lányokért amúgy sem nagyon lelkesednek vadászpilótáék. Utasszállító vagy cargo pilótaként könnyebb dolgod lenne.
Először is jelentkezz a Nemzeti Közszolgálazi Egyetem Hadtudományi és Honvédtiszt képző karára, azon belül is az Állami légiközlekedési szak állami légijármű vezető szakirányára
A jelentkezéshez középfokú angol nyelvvizsga kell! Nyelvvizsga nélkül nem vesznek fel!
Matek, fizika nagyon kelleni fog neked, úgyhogy azt a két tantárgyat nagyon vedd át! Illetve nagy előny ha van Vitorlázógépből, vagy motoros repülőgépből jogosítványod. De nem előfeltétel!
Ha jelentkeztél, akkor elküldenek Kecskemétre repülőorvosi vizsgálatra. Na és itt bukik el a jelentkezőknek a háromnegyede. Nagyon szigorú, 3 napos orvosi vizsgálat. Első nap gerincröntgen, mellkasröntgen, vérvétel, vérnyomás vizsgálat, antropometria vizsgálat, szívultrahang, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, illetve megkezdődik a pszichológiai vizsgálat
Második nap terheléses ekg, belgyógyászat, fül-orr-gégészet, fogászat, szemészet.
Harmadik napon pedig barokamra.
Az orvosi minősítés attól függ, hogy egészségügyileg mennyire vagy rendben. Például vadászpilótáknál a gerinc enyhe eltéréseit is szigorúan veszik, míg helikopter pilótáknál enyhe gerincferdülés még elfogadott (az enyhét úgy értsd hogy 20 fok alatti.). A lábfej, térd, nyak, kar helyzetét is nézik, és gerinc állapotával együtt hoznak döntést. Belgyógyászat terén teljesen egészségesnek kell lenned. Semmilyen táplálkozási, emésztőrendszeri betegség, anyagcsere-zavar, vérképző-zavar, hormonzavar nem állhat fenn. Megkérdezik tőled szedel e gyógyszert, kikérdik hogy a családban volt e valamilyen örökölhető betegség, illetve hogy mennyi műtéted volt már, csonttörés stb.
Szív- és érrendszeri vizsgálat is szigorú, főleg a billentyűk helyzetét nézik. Illetve, hogy nincs e valamilyen billentyű betegségex
Pszichológiai vizsgálat szintén szigorú. Teljesítményteszt, személyiségteszt, memóriateszt, IQ teszt stb.
Jó tanácsok a pszichológiai vizsgálathoz:
-Lássák rajtad hogy elhivatott vagy!
-Légy vidám és komoly!
-Legyél udvarias!
-Személyiségteszten a legfontosabb! Ne gondolkodj a kérdéseken sokáig. Elolvasod a kérdést és választ, és amelyik rád jellemző tulajdonság azt bebököd.
Terheléses ekg-nál egy biciklit kell tekerned x percig, miközben egyszerre nézik azt, milyen teljesízménnyel tekered a biciklit, és közben nincs e valamilyen ekg zavar. Vadászpilótáknál nemmlehet ekg zavar, helikopter pklótáknál enyhe ekg zavar elfogadott
Szemészet szintén nagyon szigorú. Hosszasan értékelik a szemhártya állapotát,a rövidlátást, és a távollátást.
A fogászatról meg annyit, hogy lehet tömött fogad, méghozzá max 15. Csak ne amalgán tömés legyen. Bár amalgánnal már szinte egyik fogorvos se töm fogat. A legfontosabb hogy a tömés jó állapotú legyen, mert a rosszul tömött fog nagyon tud fájni hirtelen nyomásváltozásnál.
Szóval a feladat nehéz. Kitartás, elhivatottság, egészség, és némi szerencse is kell hozzá, hogy pont jókor legyünk jó helyen. Én is vadászpilóta szeretnék lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!